Bunu Kimse Bilmiyor...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aKSeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
cdti fiat dizel de peki opellerde benzin motoru opel o zaman oda fiat degıldır umarım

hayır benzinli motorları kendi yapıyor opel sadece 1.3 ve 1.6 cdtı ları fiattan alıyordie biliyorum

Rampada,bayırda,yolda,havada karada hiçbir yerde vites boşa alınmaz. Kitapçıgı okuyun birazcık. Yanlış yönlendirmeyin insanları.. Ehliyet sınavına girerken bile bu sınav sorusudur aracın vitesi boşa alınmamalıdır. Hem araç hem ekonomi hem güvenlik açısından doğru birşey değildir bu.

Günümüzde tüm araçlar yokuş aşağı inerken viteste inildiğinde ve gaz verilmediğinde enjektörlerin benzin püskürtmesini keser.

Son düzenleme:
hayır benzinli motorları kendi yapıyor opel sadece 1.3 ve 1.6 cdtı ları fiattan alıyordie biliyorum

dizeller ve 1.4 turbo 140lık fiatın bildiğim kadarıyla çünkü opel daha 1.4 turboyu yeni astrada kullanmadan fiatın bravosunda bu seçenek vardı.

dizeller ve 1.4 turbo 140lık fiatın bildiğim kadarıyla çünkü opel daha 1.4 turboyu yeni astrada kullanmadan fiatın bravosunda bu seçenek vardı.
dizellerde benzinlilerde fiatın değil bu konu belki yüzlerce kez yazıldı çizildi şu sitede ama hala inatla fiatın deniyor powertrain adlı ortak bi şirket çatısı altında ortak geliştirilen bir platformda markalar kendi öz değerleriyle üretim yapıyor powertrain kapanalıda yıllar oluyor benzinli motorların ise uzaktan yakından alakası yok fiat ile...
Ayrıca 1.6 CDTİ diye bi motor seçeneği yok Opel'de. 1.7 CDTİ ise zamanında isuzu ile yapılan anlaşma sonucu doğmuş ve %100 Opel mühendislerince geliştirilip bu günlere getirilmiş bir motordur.

Son düzenleme:
dizellerde benzinlilerde fiatın değil bu konu belki yüzlerce kez yazıldı çizildi şu sitede ama hala inatla fiatın deniyor powertrain adlı ortak bi şirket çatısı altında ortak geliştirilen bir platformda markalar kendi öz değerleriyle üretim yapıyor powertrain kapanalıda yıllar oluyor benzinli motorların ise uzaktan yakından alakası yok fiat ile...
Ayrıca 1.6 CDTİ diye bi motor seçeneği yok Opel'de. 1.7 CDTİ ise zamanında isuzu ile yapılan anlaşma sonucu doğmuş ve %100 Opel mühendislerince geliştirilip bu günlere getirilmiş bir motordur.

:alkis:
5 senedir üyeyim bu foruma ve o günden beridir sürekli söylenmesine karşın bu fiat motoru iddiası devam ediyor.

Sayın Vladimir eskisi gibi daha sık bilgi paylaşımlarınızı bekliyoruz.

anlamadım gitti sağır sultan bile duydu CDTİ ile Multijet'in platform kardeşi olduğunu beraber geliştirildiğini sürekli fiat motoruda fiat motoru hayır böyle denmek isteniyorsa problem yok ama sonuç olarak her nolursa olsun ne denirse densin CDTİ Fiat motoru değil hiçbir zaman olmadı olmayacakta beraber geliştirildiği aynı olduğu anlamını taşımıyor özelikle ecoflex serisinin Multijetlerle uzaktan yakından alakası yok. Multijet'e de kimse kötüde demiyor yanlış anlaşılma olmasın ama CDTi GM çatısı altında üretiliyor bunu kimse göz ardı etmesin.

Geri