Bunu Kimse Bilmiyor...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aKSeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ani fren yapmamız gerektiği zamanlarda vites küçültüp frene basmaktansa fren ve debriyaja aynı anda basıp yani aracı boşa alıp frenlemek daha kısa mesafede durdurur... genelde yalnış biliniyor :D

Bir tiyo da benden. Otomatik vitesli vectra b lerde 1 - 2 - 3 vitesler sadece bayır aşağıya inerken motor freninden yararlanmak için kullanılmalıdır.

Başıma gelen olaydan örnek vereyim...
1.3 dizel motorlarda kızdırma bujisi değişiminde dikkatli olun.Uç kısmı şişme yada kurum yapabiliyor sökerken zorluyor ve ince alüminyuma benzer bir parça olduğu için ufak bir zorlama da kırılıyor.Kırıldığı zaman çözüm yolu 2 ya üst kapak açılacak yada onunla uğraşabilecek bir tornacı bulacaksınız parça kaynatılacak şekilde ise, üstten kaynak yapıp sökmeye çalışacak...

Arkadaşlar burda size önemli bir sorum olacak...Benim astra boşa sallayınca hararet ibresi yukselıyor, nerdeyse 100 e yalkaşıyor..bunun sebebı nedir..herkestemi boyle bu ya?arbaya hararet yaptırcam dıye boşa sallayamıyorum bu yuzden? :(

Arkadaşlar burda size önemli bir sorum olacak...Benim astra boşa sallayınca hararet ibresi yukselıyor, nerdeyse 100 e yalkaşıyor..bunun sebebı nedir..herkestemi boyle bu ya?arbaya hararet yaptırcam dıye boşa sallayamıyorum bu yuzden? :(

radyatör devirdaiminde sorun var gibi.Zira vitese atınca devirdaim yapan araç boştayken yeterli dolaşımı sağlayamıyor olabilir...

Kışlık lastikte mıchelın kullanmayın 5 para etmiyor en iyisi yokohama ve lassadır kışı sert geciren erzurum,ağrı,van ,kars,sivas gibi yerlerde mıchelın kullanan yok desem yeredir

Kışlık lastikte mıchelın kullanmayın 5 para etmiyor en iyisi yokohama ve lassadır kışı sert geciren erzurum,ağrı,van ,kars,sivas gibi yerlerde mıchelın kullanan yok desem yeredir

Bende michelin yumuşak lastiktir daha iyi tutat onu almadık da boşyere bridgestone aldık yanlış mı yaptık diye düşünüyordum...Berbat demek kışlıkları..

dizelde depo neden bosaltilmamali

hava yapmasindan ziyade yeni alinan yakit hemen enjektorlere motora gitmemeli,deponun icindeki yakitla bir sure karismali ve daha homojen hale gelmesi saglanmali,depo bitikken koyulan yakit direk emildigi icin zamanla pompa ve enjektorlerin ariza yapmasina neden oluyor...

4 mevsim için çoğu binek otoya tavsiye edilen motor yağı. 0w-40. daha uygun fiyatı yüzünden kullanılan motor yağı 10-40. mobil in kısa süre önce yoğun reklam ile satmaya çalıştığı yüksek fiyatlı 5w-30 ne işe yarar bilmem genedi işin otoritesi mobil vardır bir bildiği.

Geri