Carbon Clean den sonra araç gaz yemiyor

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
Bu artış buji etkisinden ziyade carbon clean dan geliyor .
Bujilri de yenilemeniz etki etmiştir.Deneyimim olduğu için belirtmek istedim. güle ,güle kullanın.
Arkadaşımızın verim alamaması saklı kalmış bir arızanı açığa çıkmasına benziyor.;)

ben bugün 4 bujiyi değiştirdim....üstünde gm vardı 2 tırnaklı...yine 2 tırnaklı ama bosh taktık bişey değişir mi?

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bugün 4 bujiyi değiştirdim....üstünde gm vardı 2 tırnaklı...yine 2 tırnaklı ama bosh taktık bişey değişir mi?

bosh da iyi markadır hatta ben değiştirdiğim bujilerin hepsi boshtu REnaultta...birşey derken yeni olduğu için performans artışı olur başkabişiy olmaz... saygılar...

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
bosh da iyi markadır hatta ben değiştirdiğim bujilerin hepsi boshtu REnaultta...birşey derken yeni olduğu için performans artışı olur başkabişiy olmaz... saygılar...

artış hissetmedim ya :s lpgde 270 bin yakıyodu...makineye bağladılar bıji için uyarı verdi ondan değiştirdik

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
carbon clean için opel servisinde 100 lria fiyat aldım kaça pazarlık yapıyım

bide bujide nghk nın iridium serisini nerde bulurz yoksa gm ya bosh un bana uygun en iyi modelindenmi alalım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu artış buji etkisinden ziyade carbon clean dan geliyor .
Bujilri de yenilemeniz etki etmiştir.Deneyimim olduğu için belirtmek istedim. güle ,güle kullanın.
Arkadaşımızın verim alamaması saklı kalmış bir arızanı açığa çıkmasına benziyor.;)
Teşekkürler. Bujiler 30.000 km yi geçmişti. Carbon clean işlemi sırasında egzostan kurum gelir diyorlar ama benim araçta öyle bir şey olmadı. Gerçi rutin bakımları günü gününe yapılıyor, 5.000 km evvelde enjektörler temizlenip gereken parçalar değişmişti. Kıyaslama yapmak bakımından keşke bujileri hemen değiştirmeseydim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Değişen bir şey olmaz .Farklılık issettiğinide zannetmiyorum. Gm orjinel bujileride bosch firması yapıyor. Verilen fazla para markaya oluyor. Güle,güle kullan.;)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Bujiler 30.000 km yi geçmişti. Carbon clean işlemi sırasında egzostan kurum gelir diyorlar ama benim araçta öyle bir şey olmadı. Gerçi rutin bakımları günü gününe yapılıyor, 5.000 km evvelde enjektörler temizlenip gereken parçalar değişmişti. Kıyaslama yapmak bakımından keşke bujileri hemen değiştirmeseydim.[/quot

cc.jpg
MotorVac Benzinli Motor Kurum Temizleyici Sıvısı MV3 400-0020

Bu kimyasal kullanılmışsa endişe etmenize kerek yok. Ben yaptırdığımda da aman, aman siyah duman çıkmadı,sizin gibi bujileride değiştirmemiştim. Yandaki kimyasalı cihazazın deposuna döküp depodan gelen benzin irtibatını kesip yaptılarsa sorun yok. Fazla duman atmaması motorun pek fazla kurumlanmadığını gösterir herhalde. Bende farklılık 3000 km dir devam ediyor ayrıca benzini 97 oktan po kullanıyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Bujiler 30.000 km yi geçmişti. Carbon clean işlemi sırasında egzostan kurum gelir diyorlar ama benim araçta öyle bir şey olmadı. Gerçi rutin bakımları günü gününe yapılıyor, 5.000 km evvelde enjektörler temizlenip gereken parçalar değişmişti. Kıyaslama yapmak bakımından keşke bujileri hemen değiştirmeseydim.[/quot

cc.jpg
MotorVac Benzinli Motor Kurum Temizleyici Sıvısı MV3 400-0020

Bu kimyasal kullanılmışsa endişe etmenize kerek yok. Ben yaptırdığımda da aman, aman siyah duman çıkmadı,sizin gibi bujileride değiştirmemiştim. Yandaki kimyasalı cihazazın deposuna döküp depodan gelen benzin irtibatını kesip yaptılarsa sorun yok. Fazla duman atmaması motorun pek fazla kurumlanmadığını gösterir herhalde. Bende farklılık 3000 km dir devam ediyor ayrıca benzini 97 oktan po kullanıyorum.
Aynı malzeme, işlemler dediğiniz şekilde yapıldı. Benzin olarak devamlı Opet 95 kullanıyorum, denk gelmezse Shell den 97 oktan alıyorum.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşlem ozamam tamam.
Anti parantez size deneyimlerimi aktarayım: Uzun süre 100 oktana kadar benzinlerin değişik şerketler adı altın da hepsini kullandım .ıoo oktan perfonmas yönünden güzel tüketim oranı yüksek oluyor,en son 97 de karar kıldım ve devamlı kulanıyorum Opet güzel yanlız shelle gelince ben memnun kalmadım Her nedense diğer markalara göre daha az km yapıyor. Mecbur kalmassam almam . Yeni teknolopji diye po kullanıyorum kurum temizliği özelliğinden dolayı . Sizde yeni kurum temizliği yaptırdığınız için devamlı kullanmasınızda bir iki depo 97 kullanı yeride olur.Oktan yönünden bir zararı olmaz ben bir yıldır kullanıyorum problem yaşamadım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşlem ozamam tamam.
Anti parantez size deneyimlerimi aktarayım: Uzun süre 100 oktana kadar benzinlerin değişik şerketler adı altın da hepsini kullandım .ıoo oktan perfonmas yönünden güzel tüketim oranı yüksek oluyor,en son 97 de karar kıldım ve devamlı kulanıyorum Opet güzel yanlız shelle gelince ben memnun kalmadım Her nedense diğer markalara göre daha az km yapıyor. Mecbur kalmassam almam . Yeni teknolopji diye po kullanıyorum kurum temizliği özelliğinden dolayı . Sizde yeni kurum temizliği yaptırdığınız için devamlı kullanmasınızda bir iki depo 97 kullanı yeride olur.Oktan yönünden bir zararı olmaz ben bir yıldır kullanıyorum problem yaşamadım.
PO'dan memnun kalmadım. Arabayı yeni aldığımda (2004 yılında) bir kaç kere PO'dan benzin aldım, arabanın çekişi bana zayıf geldi, Opet de sorun yok. Şimdiye kadar araçta silkeleme, isteksizlik yapmadı, Opet le araç hem fazla kilometre yol yapıyor hem daha atak. Son 4 yılda PO da bir düzelme var mı bilmiyorum. Malum 2000 li yılların başında PO kaçak benzin kullandığı için yüklü miktarda vergi cezası yemişti.