cd takıyroum tanımıyor cd30 teyp

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan darkmoon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bir liste yapdım kendime bilgisayarda yaw 10 tane cd ye yazdım ağır hızda yazdım dosyaların ismini değiştirdim yazdım farklı cd lerde yazdım makine inat etti tanımıyor cd30 mp3 teybim uyuz oldum nerde hata yapıyorum bütün şarkılar mp3 cd leri her tür makina tanıyor ama benim teype koydum mu tanımıyor başka cd lerde de basdım olmuyor ne iş anlamadım gitti :mad:

Bizim arabada halen Car 300 kullandığımız için fazla bilgim yok ama Opel'lerde bulunan CD çalarlar mp3 leri tanımıyor diye duymuştum.

cd30 ise tanımaz, cd30mp3 ise teybiniz tanıması lazım.. yok yine tanımıyorsa sorun nedir bilmiyorum :)

bendede çoğu zaman cd leri okumuyor. Bazen 7-8 kez taktığım oluyor bazende 15 kez bazende 1 kerede okuyor.

Bir yerde yeniden yazılabilir cd lere kayıt yapılınca okumada problem olmadığını okumuştum. Ancak hiç denemedim.

Orjinal cd lerde bile bunu yapıyorsa okuma gözü kirlenmişde olabilir iyi bir ustaya teybi açtırıp gözü temizletmek en güzeli.

olabilir başka cd markaların deniyim bir tanesini tanırsa o cd den devam ederim

olabilir başka cd markaların deniyim bir tanesini tanırsa o cd den devam ederim

cd markasından değilde yeniden yazılabilir cd ler var onlardan alıp deneyin diğer normal cd lere göre onların yazma hızı çok daha yavaş olduğu için belkide okuduğum doğru olabilir. Bende ilk fırsatta deniyeceğim.

lensi temizlemeyi denemeyide unutma lens temizleyici cdler var..yavaş yazdır cdleri 8x-16x mesela.. neroda mp3 yapma veri olarak yazdır..tdk maxell memorex verbatim phlips gibi cd-r markalarını kullan

sorunun sebebi bunlardan biri olabilir bende lens temizleme yoluyla sorun çözüldü..son çare lensin değişmesi lazım

Geri