cdx yatak sardı

Memduh lafım sana değil. İmkanlarımız elverdiğince arabalarımıza bir takım harcamalar yapıyoruz. Ben abartılı bir müzik sistemine veya bir janta para harcamak yerine mekaniğe para harcamayı tercih eden biriyim. Abartılı bir müzik sistemi beni yolda bırakmaz ama mekanik bir arıza bırakır.
Ayrıca; bindiğimiz arabalar zamanının değerli, lüks araçları, hatta bana göre bugün bile bir çok arabadan daha lüks durumdalar. O nedenle CDX'e binen birine bunu sat git Getz al diye bir öneride bulunmak ne kadar doğru bir yaklaşımdır tartışılır.

Anladim savas abi sonuna kadar haklisin. aslinda daha fazla dikkat etmemiz gerekiyo parca ve bakim konusunda. Dedigin gibi onemli parcalarda yan sanayi veya cikma takmamak lazim. Ben cdx in tadini aldim bunu satsam bile yerine bakacam araba bmw 3 kasa olur onu birak 1.6 motora dahi sıcak bakamiyorum hakikaten opel baska bir arabaymis abi yaa...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet arkadaşlar buda arabamın motorunun parçalanmış resimleri. bugün parçalar geldi toplanmaya başladı hadi bakalım hayırlısı....

Ekli dosyalar

• 20131218_113157 (Medium).webp
    20131218_113157 (Medium).webp
    41.2 KB · Görüntüleme: 26
  • 20131218_113207 (Medium).webp
    20131218_113207 (Medium).webp
    44.1 KB · Görüntüleme: 27
  • 20131218_113255 (Medium).webp
    20131218_113255 (Medium).webp
    33.5 KB · Görüntüleme: 24
  • 20131218_113302 (Medium).webp
    20131218_113302 (Medium).webp
    47.3 KB · Görüntüleme: 25
  • 20131218_113307 (Medium).webp
    20131218_113307 (Medium).webp
    53.9 KB · Görüntüleme: 27
devamı...

Ekli dosyalar

• 20131218_113318 (Medium).webp
    20131218_113318 (Medium).webp
    41.2 KB · Görüntüleme: 24
  • 20131218_113339 (Medium).webp
    20131218_113339 (Medium).webp
    42.3 KB · Görüntüleme: 21
  • 20131218_113349 (Medium).webp
    20131218_113349 (Medium).webp
    45.2 KB · Görüntüleme: 24
Benim cdx'in motoru 5000 lira para yedi, orjinal parçalar kullanılınca. Ben parayı berdim yaptırdım ve elden çıkardım. Ne kadar motor yaptırırsan yaptır bütün iş yağ pompasında ve pompanın ucundaki metal filtrede bitiyor. Malesef kaliteli yağ pompası bulmak ölüm. Genelde hep 2. Kalite. Metal filtreyi ustalar değiştirmediği için genelde 2. Kez sorun bu noktadan kaynaklanıyor ve yine kaynaklanacak. Aracı elden çıkar bence, yineliyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Benim cdx'in motoru 5000 lira para yedi, orjinal parçalar kullanılınca. Ben parayı berdim yaptırdım ve elden çıkardım. Ne kadar motor yaptırırsan yaptır bütün iş yağ pompasında ve pompanın ucundaki metal filtrede bitiyor. Malesef kaliteli yağ pompası bulmak ölüm. Genelde hep 2. Kalite. Metal filtreyi ustalar değiştirmediği için genelde 2. Kez sorun bu noktadan kaynaklanıyor ve yine kaynaklanacak. Aracı elden çıkar bence, yineliyorum.

yağ pompası orjianalini sordum 744 tl diyolar mecburen 2.kalite aldım o da ucuz değil 195 tl. valla bahadır çok kararsızım tam şuan %50 ye % 50 satsam mı ? satmasam mı? arasındayım senini dediğini çoğu kişi söylüyor sat diye ama yeni alacam arabadan da tırsıyorum arkadaş ne çıkacak kapalı kutu. bunu hiç yoktan yaptırdım neresinde ne olduğunu biliyorum. tabi sonradan ne çıkaracağını da bilmiyorum ondan da çok korkuyorum. çünki daha masraf ödeyecek halim kalmadı :( hele bi toplansın yarın usta bitiririm diyor sonra bi oturup düşünecem bakalım ne olacak.

madem yaptırdın satma kardeşim,bir müddet daha kullan enazından neresine ne yaptın biliyorsun, hem dediğin gibi alacağın araç da kapalı kutu ne çıkaracağı bilinmez...

madem yaptırdın satma kardeşim,bir müddet daha kullan enazından neresine ne yaptın biliyorsun, hem dediğin gibi alacağın araç da kapalı kutu ne çıkaracağı bilinmez...

bundan dolayı kararsızım abi bu arabaya ne yaptık biliyorum hemen hemen herşeyini. bi şanzuman inmedi ondan çok tırsıyorum o da inerse hepten hapı yuttuk. bunları düşününce bi tarafım sat diyo verdiğim emekler aklıma gelince satma diyo ne yapcam bilmiyorummmm:(

Aracı fazla zorlamadan bir süre kullan, baktın sorun yok, yeni bir araç alana kadar bin derim.

Aracı fazla zorlamadan bir süre kullan, baktın sorun yok, yeni bir araç alana kadar bin derim.

bunu düşünüyorum savaş abi bir müddet binip sonra icabına bakmak lazım diye o süre içerisinde de araba araştırıp temiz bişey bulunca alırım diyorum. yada baktım araba sıkıntı vermiyo verene kadar biniyim diyorum...

bundan dolayı kararsızım abi bu arabaya ne yaptık biliyorum hemen hemen herşeyini. bi şanzuman inmedi ondan çok tırsıyorum o da inerse hepten hapı yuttuk. bunları düşününce bi tarafım sat diyo verdiğim emekler aklıma gelince satma diyo ne yapcam bilmiyorummmm:(
ben de aynı durumdaydım aracın motorunu sıfırladım,şanzımanı yeniledim temiz çıkması ile,sonra tüm yürürü sıfırladım salıncaklar,rotlar ,akslar,amortisörler,yaylar
sonra satmaya karar vermiştim kendi kendime, enayi misin dedim bu kadar uğraş ve masraftan sonra satılır mı? şimdi keyifle kullanıyorum sanırım bana 5 sene daha masraf açmaz gerçi biraz da şans meselesi bakalım ne olacak ben satmayacağım bence sen de satma ve kullan...

Geri