çile bana bu araba :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan turank
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba bir haftadır ruhsat işlemleri dolayısı ile iş yerinin orada bir sokakta bir sürü aracın içerisinde yatıyordu. dun aldım ve direk yıkamaya soktum. bir kere araç koyu ve net tum kiri gösteriyordu.

yıkamaya bi girdi arabanın her tarafında nokta nokta boyalar çıktı. park halinde sanırım üzerine sıcramış bir yerden. ama onunden arkasına yan kapılara kadar her yer benek benek. bugun pasta cilaya götüreceğim. orda cıkıyormuş ve zaten yaza doğru pasta cila düşünüyordum.

şimdi balkondan baktım akşam temiz bıraktığım araba yine toz kir içinde. yıkama ile bir gece temiz tutamıyorum aracı :) herkeste böylemi?

doğrudur benim önceki aracım fümeydi.kafaya koydum ya beyaz ya gümüş alıcam diye çok araba eledim renkten ama inad ettim gümüş aldım :D

koyu renk çok güzel görünüyor temizken detayları belirgin hale getiriyor ama bakımı sıkıntı işte...

oyle ısyerım mobılya sanayısının ıcınde sabah koy arabayı aksam tozz ve polyester

koyu renk aracın en büyük dezavantajı toz ve güneş altında aşırı ısınma ,en güzeli beyaz opele çok yakışıyor.

araba bir haftadır ruhsat işlemleri dolayısı ile iş yerinin orada bir sokakta bir sürü aracın içerisinde yatıyordu. dun aldım ve direk yıkamaya soktum. bir kere araç koyu ve net tum kiri gösteriyordu.

yıkamaya bi girdi arabanın her tarafında nokta nokta boyalar çıktı. park halinde sanırım üzerine sıcramış bir yerden. ama onunden arkasına yan kapılara kadar her yer benek benek. bugun pasta cilaya götüreceğim. orda cıkıyormuş ve zaten yaza doğru pasta cila düşünüyordum.

şimdi balkondan baktım akşam temiz bıraktığım araba yine toz kir içinde. yıkama ile bir gece temiz tutamıyorum aracı :) herkeste böylemi?

Aynen öyle.Adıyamandayım ve saat 11 gibi yıkattım aracı, şimdi üzerinde bir parmak toz var.Cumaya kadar yıkatmama kararı aldım...

bende aynı dertten şikayetçiyim..metro mavi...bundan sonra kesinlikle açık renk araç alacağım...babamın gri meganını yıkamam ve kurulamam 20 dakika sürdü..benim opelle 1 saattir birlikteyiz hala dönüp bakıyorum nerede iz kaldı diye...

benim araç kapalı garajda ama orda bile üzerinde bi toz örtüsü oluyor...dışarıda dursa tahmin bile edemiyorum....

Ben açık renki araçlarla baş edemiyorken senin durumun gerçekten çok zor. Bence eski usül mazotlu bir bez yap sabah akşam sil, ya da bir yıkamacıyla anlaş abonelik indirimi iste. Allah yardımcın olsun.

Ben açık renki araçlarla baş edemiyorken senin durumun gerçekten çok zor. Bence eski usül mazotlu bir bez yap sabah akşam sil, ya da bir yıkamacıyla anlaş abonelik indirimi iste. Allah yardımcın olsun.

Mazotlu bez iş görürse oyle yapayım. yıkama işi 2 haftada bir artık. 10 tl her sefere veremem ama ayda 20 tl sorun değil. aradada gaz aldıgım yerde yıkatırım beleş.

mazotlu bezin boyaya vs sakıncası yok değil mi?

Geri