combo cd30 harici ses girişi

babacan1796

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dest
:sorry: arkadaşlar bu cd30 ların arkasında harici ses girişi var mıdır. arabanın heryanı cd oldu. bu teybi söken yada arka şeması elinde olan var mıdır.ayrıca 2008 bir comboyada mp3 çalar koymamak sadece spor pakete koymak nekadar mantıklı tartışılır.

kimseden cevap alamadım. en sonunda söküp teybin arkasına baktık. ses giriş soketine yer yapmışlar ama soket koymamışlar. bu macera da burda bitmiş oldu. merak eden arkadaşlar için servisede sordum yapılabilir mi diye hayır cevabını aldım. anlıycanız harici ses girişi yok ve cd ler ile yola devam.

Aux çıkışı varsa ordan Mp3 player bağlanabilir.Ben öyle yaptım.Sony nin 4GB mp3 player ını bi de AUX kablosu aldım.Çıkan ses Cd kalitesiyle aynı.Sürekli Cd yap derdinden de kurtuldum.

kimseden cevap alamadım. en sonunda söküp teybin arkasına baktık. ses giriş soketine yer yapmışlar ama soket koymamışlar. bu macera da burda bitmiş oldu. merak eden arkadaşlar için servisede sordum yapılabilir mi diye hayır cevabını aldım. anlıycanız harici ses girişi yok ve cd ler ile yola devam.

Aracin 2008 model ise CD30 kesilikle Aux-in destekler. Yapman gereken arkadan ilgili pinlere kablolari takmak, bir adet 3.5 disi giris almak bunu konsolda uygun bir yere yerlestirmek ve TECH2 ile programlama. Hepsi toplam 40 - 50 TL tutar.

Pinlerin numaralarini hatirlamiyorum. Bakmam lazim bakip yazarim istersen.

A132A numarali soketin asagidaki pinlerine:

31 - green / brown (Yesil - Kahverengi) / Ses Sol Sinyali
32 - blue / red (Mavi - Kirmizi) / Ses Sag Sinyali
38 - brown (Kahverengi) / Toprak

Bunlarin uclarini 3.5 disi jack lehimlet sonra serviste Tech2 ile aux-in menusunu actir. Servisin insafina gore programlama icin 25-30 TL alirlar. Arabanin security kodunu yanina almayi unutma.

Bu arada 2006 sonrasi cd30 mp3 lerin hepsine bu islem servislerde yapilabiliyor. Siz servislerin yapilmaz dediklerine aldanmayin. Ben onlarin yapilamaz dedikleri neler yaptim neler.

Hatta arabasi 2004 ve 2005 olanlar ekran ve teyplerini 2006 ustu bir araca aktarip onlar dahi bu sisteme kavusabilirler. Tabii o arabayi bulabilirlerse.:)

Son düzenleme:
servis kesinlikle olmaz diyor ama. resimli anlatma şansın var mıdır.ben konuya fazla hakim değilim ama. yada ankarada yönlendirebilceğin bir yer yada numara

bende de 2006 astra h enjoy var ozaman bende açtırabilirmiyim bunu serviste vallla varsa süper olur bıktım cd yapmaktan:(

servis kesinlikle olmaz diyor ama. resimli anlatma şansın var mıdır.ben konuya fazla hakim değilim ama. yada ankarada yönlendirebilceğin bir yer yada numara

Valla cok uzugunum ama yer yok, ankarada bildigim ankarali arkadaslara danis istersen, burak var bir sor ona, yapiliyor kesin eminim bundan, ama ince iscilik var pinlere kablo takacak falan :( ugrasmaz servis :(

zel mesaji attim ama sonra buraya bakinca gordum:D

cd30 aux

arkadaşlar ankara diyorum başka bişey demiyorum. bildiğim kadaruyla bu tech 2 yazılım işinden herkes anlamıyor.kaldıki soket işçiliğide hassas varmıdır yapan yapanı bilen. tarifile olmuyor. hangi oto elektriçiye gittiysem olmaz diyorlar. anlıycanız insanlar çekiniyor.

ama yapan varsa yönlendirebilir. sorun yaşanıyor mu bu noktada çok önemli çünkü. hatta bir elektrikçi teybi yerine dahi oturtmakta sıkıntı yaşadı arkadaki kablo çok çetrefilli.

bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa .bilgilerinize sunmak istedim.cevaplarınızı bekliyorum.özellikle firma bazlı.

Geri