combo, corsa c kronik volant çözümü

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar piyasadaki adı oynar göbekli volant olan DMF(Dual Mass Flywheel) çift kütleli volantlar ilk olarak 2004 yılında otobüslerde ve tırlarda kullanılmaya başlandı.Yakalanan başarı sonucu 2006 sonundan itibarende ticari ve otomobillerde de kullanılmaya başlandı.Sürüşte maksimum konfor için tasarlanan bu volantlar hakkında bilgi almak isteyen arkadaşalar bizimle irtibata geçebilirler.Site yönetimi müsade ederse kendi sitemizin internet ve facebook adreslerini buradan paylaşırım ve bu volantların çalışması-onarımı-bakımıyla ilgili gerekli bilgileri veririm.

Bizim 2004 Corsa'lar otobüs sınıfına mı giriyor TIR sınıfına mı? :maden:

gk_ay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar siteye yeni üye oldum aracım 2007 corsa d 1.3 cdti 5 ileri manuel sabit volanla ilgili bir çok şey okudum kafam çok karıştı size sormak istediğim 2 soru var yardımcı olursanız sevinirim.
1-Aracımın volanından rahatsız edici bir ses gelmiyor ancak debriyaj baskı balatam şuan bariz bir şekilde kaçırıyor.Sadece bakı-balata ve bilgeyi değiştirsem olur mu?
2-Volanı da değiştirmeme gerekiyorsa sabit mi? yoksa orjinal mi?sabitte meha marka volan nasıl?

gk_ay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar volmerk sabit volant ve vectra b baskı-balata taktırdım şimdilik sorun yok

hamditopal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda rölantide çalışırken lakır lakır ses var çok yüksek değil ama var, Daha önce bir bölüme yazmıştım bana söylenen baskıdandır, değişince volant ile set halinde değiş dediler. Rölantide çalışırken olan bu ses debriyaja tam basınca kesiliyor bilya bilmem ne derken volanta bahane bulundu. Bu araçlarda sanırım hareketli volant varmış yani konforu sağlayan balata üzerindeki yay değil de bu volant üzerinde olan yaylarmış. Aracım 2006 opel meriva 1.3 cdti sizlerden öğrenmek istediğim bizim araçlarda baskı, volant, bilya her neyse orijinal fabrika çıkış markası nedir.? Konuyu başından beri okumaya çalıştım kafam çok karıştı burada bulunduğum şehirde sabit volant taktır ömürlük olur diyen de var volant sabit olursa araç biraz daha sesli çalışır diyen de.. Sabit volant diğerinden daha ucuz ama konforu diğeri gibi değil, hareketli olan ömrü fazla olmamakla birlikte konforu vardır imkan olsa sabit volant'lı araç ile hareketli volant'lı aracı yan yana çalıştırsan titreşim ve ses farkını net anlarsın diyorlar.. Böyle bir şey var mı.?

hamditopal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar nisan ayından bu yana cevap yazan olmamış. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum konu hiç okunmadı mı acaba ... Siz arkadaşlarımdan alacağım cevaba göre orijinalindeki gibi hareketli volant veya sorunsuz olur denirse sabit volant taktırma konusunda karar vereceğim bilginiz varsa siz, yoksa ustalarınıza sorarak yardımcı olabilirseniz sevinirim.. Hareketli veya sabit volant ile baskı balata ne varsa değişimi yaparken uygulamayı resimleyerek paylaşmaya çalışacağım..

dean006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 Hafta önce 2005 corsa c 1.3cdti aldım; triger, baskı balata, volant hepsini değiştirdim volant'ı ustaya sorduğumda sabit volant yapmış hiç bir problem ve performans kaybı olmaz dedi 7 senedir aynı ustaya gidiyorum güvenirim kendisine şimdilik 750-800 km yol yaptım bir sıkıntı göremedim. Debriyaj çok yumuşak olmuştu inşallah sorun çıkarmaz

drogi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende sabit volant taktırdım ama bunu taktırdıktan sonra bütün sorunlar patlak vermeye başladı araçta hic bir skntı yokken gaz yememe ve tekleme sorunu başladı tabi birde beyaz duman skntısı varmı bu skntıları yaşayan arkadaşlaeir yardımcı olursanız sevinirim kafayı yemek üzereyim

kemal1726

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Ben de 1 haftalık corsa aracımda aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Debriyajı zayıflamış değişmesi gerekiyor diyorlar. Volant ses yapıyor soğukken ama onunda değişmesi lazımmış. Geri vitese geçerken cırtlama yapıyor debriyaj tam basılı olmasına rağmen. Volant olarak sabit mi orjinal mi tavsiye ediyorsunuz son durum nedir ? Takanlar hala memnun mu ? Şimdiden teşekkürler.