Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
siz değerli combo kullanıcıları aracımı fulleyip 140 ytlye doldurdum litre fiyatı ise 2950 ytl. yola çıktım ve taktiğim bu oldu aracın motorunu soğuk tuttum hep yani aracın ısıtma sistemini açtım içeriye sıcak üfledi ama camları tabii açtım :) ve öylece 80 km hızı geçmeden bi güzel kullandım ve 965 kmnin 200 kmsini şehiriçi ve klima çalışır durumda kullandım ve bende şok geçirerek bu kmye şaşırdım. eğer yardımcı olursanın resimler göstericem ama resim koymayı bilmiyorum :(
şimdi şöyle bir hesap yapayım. tabiki araçlarımız farklı, mutlaka yaptığım hesap sizinkiyle tutmayabilir. ama bir fikir cimnastiği yapabiliriz. aracın deposunu full yapmışsınız. ama nasıl yaptınız. tabanca atınca kestiniz mi, pompadaki küsuratlı değeri yukarı tamamlamak için biraz daha doldurdular mı, yoksa mazotu deponun ağzında görene kadar doldurdunuz mu? neden mi, şundan: sezai ağabeyede yazdım. ben 13000 km den beri ışık yanınca full depo alırım her ay. tabanca atınca 44 lt. alır. ağzına kadar ise 46 lt. alır. eğer tabanca atınca kestiyseniz deponuzda yola çıkarken 44 lt. vardır. ışık yanınca 965 km yapmışsınız. 44lt./965 km=4.56 lt. 100 km de yakarsınız. yok eğer benim gibi depoyu domuz sıkısı yapmışsanız o zaman 46lt./965 km=4.77 lt. 100 km de. her iki sonuçtada mükemmel bir değer yakalamışsınız. tebrik ederim. size sorularım olacak.
1-vitesleri kaç devirde değiştirdiniz?
2-80 km ile seyrettim diyorsunuz. o zaman combo aracı en az yakıtı 80 km sabit hızda 5.viteste harcıyor diyebilir miyiz?
3-bu yaz gününde aracın içine 765 km boyunca(965-200) sıcak hava üfleterek nasıl kalp krizi geçirmediniz?:D(ben klima ile bile zor gidebiliyorumda:D)

Arkadaşlar Sonunda Aracımın Tam İstediim gibi fotosunu Yakaladım Bakalım Beyenecekmisiniz...

Bayağıdır bir sessizlik var
Yaz olmasının da faktörü var
1 kaç hafta sonra herkes burda olur gibime geliyor

yönetimden rica ediyorum. şu resim ekleme işi detayıyla açıklanıp birde sabitlenirse çok iyi olacak. bir ara yapmıştım. unuttum. bir de bu resimleri imzamıza ekliyoruz değil mi. ama bazı resimler kalıcı oluyor. mesela ben imza olarak koyunca imza resmini değiştirince eski resim gidiyor. ama bakıyorum mesela bir arkadaş bi konu hakkında açıklama yapmış resimli. daha sonra başka bi konuda yorum yazmış ama o resimi silmiş. ancak o resimli yorum yaptığı mesaj daki resim sabit duruyor. dedim ya, bi öğrenemedim. ve benim gibi çok üye var. yönetim şu işi hallederse çok iyi olacak.

sevgili ağabeyciğim, 13000 km den beri deniyorum sürekli full depo alırım. hemde ışık yanınca... ne zaman ışık yanınca alsam tam 46 litre alıyor. tabi pompacının başında durup ağzına kadar doldurtursam. eğer tabanca atınca bırakırsa 44 litre alıyor. çok denedim, tabanca atınca en az 2 litre daha alıyor. hiç tam bitirmedim. tavsiyede etmem. deponun sonunda su ve tortu var. mazallah mazot pompasını yiyebiliriz. depolarımız 52 litre olduğuna göre herhalde o kadar alır. ama ben denemem. bu bilgilerden yola çıkarak, ışk yanınca ş.içi 90 km, ş.dışı 120 km gideriz sakin kullanımda. saygılar ağabey.

Ne olduğunu anlayamadım ama sevgili Ruhan, üyeliğinizi iptal ettirmişsiniz, akabinde üyelik bilgilerinize baktım, siz de teknik öğretmenmişsiniz.
Bir kolumu kaybetmiş gibi hissettim kendimi. Son yazılarınıza baktım, pek absürt yazı da göremedim, ama senin gibi COMBO bilgilerini deneyerek yazan, hem de seviyeli, saygı çerçevesine yazan birini kaybetmek site açısından da kayıp.
Yazdıklarımı okuyamayacaksın sanıyorum ama, tanışmak istediğim insanlardan biriydin, Tıpatıp meslektaşım olunca illa ki yolun Düzce'den, EML'den geçerdi, mutlak tanışmak adına zaman ayırarak uğra demek için sanıyorum geç kaldım.
Çok mu önemliydi? prensipler mi çakıştı? keşke daha önce mi sizin üye bilgilerinize bakmalı, özel mesaj veya mal atmalıydım?

Her musibette bir hayır vardır.

Ben COMBO ailesinden daha fazla sabır göstererek diğer kaynaştıklarımdan bari ayrı kalmak istemiyorum, seviyelilik asaletten gelir. Sitemiz kuralları belli ve herkese adalet uygulandığını düşünüyorum.

Yanlış anlaşılmak en korktuğum şey ve bu korku bana karşımdakilenin gönünü fethetme kapılarını açtı her daim.

Geri