Corsa 1.7 DTI 8Litre 100KM sizce nasıl.

turbo da ne gibi bir sıkıntı aracın gidişini etkiler?

birde turbolu araçları stop etmeden once rolanti de 30 sanıye kadar calıştırın dıyorlar. bunu benden başka yapan varmı?

Kaçırması, milinde boşluk oluşması basınç yetersizliği yarattığı için aracın çekişini olumsuz yönde etkiler...
Bende yaklaşık o civarda rolantide bekletiyorum öyle stop ediyorum ;)

hemen hemen haftada 2 kez depo fulluyorum,
tamamen dolu olduğunda ilk çeyrekte 200km ondan sonraki çeyreklerde 150km yol gidiyorum tabi depo dibe gelince lamba yandıktan sonra 50 km kadar gidincede son çeyrekte 200km gitmekte

Son düzenleme:
Can Turboda sorun olduğunu düşünmüyorum. Turbo çalışıyo devreye giriyor hatta araç 150Km filan çıkıyo. Yinede sorun olabilirmi.?

Can Turboda sorun olduğunu düşünmüyorum. Turbo çalışıyo devreye giriyor hatta araç 150Km filan çıkıyo. Yinede sorun olabilirmi.?

düz yolda zorlanmadan 160-170 e çıkabiliosa ve motor sıcakken turboda aşırı uğultu sesi yoksa turbon işlevini görmekte....
tek seferde ölçümle yanılma bence
bi kaç sefer pompa atsada ağzına kadar doldur o şekilde ölçmeyi dene ;)

bence 100 km lik yakıtta yanılma payı buyuk olur. once deponuzu agzına kadar taşmayacak sekilde doldurun. sonra 600 km civarı bir yol yapın. aynı sevıyeye kadar tekrar doldurun. son mazot alımınızda kaç Litre mazot aldıysanız bunu 6 ya bölerek 100 km de kaç litre yaktığınızı hesap edebilirsiniz.

sebebi: 100 km de 6 litre normal bir değer şehir içi için. heleki yoğun trafikli guzergahlarda. ve siz daha onceki dolumda 2 litre daha yer varken pompayı kesmişseniz, bir sonraki dolumdada agzına kadar doldurduysanız 6 litre yakmışken, 8 litre mazot almış olabilirsiniz. bu hata payını minimuma indirmek için depoyu komple doldurun. ve çeyreğe duşene kadar harcadıktan sonra doldurun. 600 km de belki 2 litre fark küçük bir değer ama 100 kmde 33.3% fazla demek.

hava filitren ne durumda veya debimetren

dediğin değerler ancak zengin karışım yakan bir arabada olur az hava çok mazot gibi araç tech 2 ye bağlandı mı

corsa diyip geçmeyin 3 aşşağı 5 yukarı benim 2500 opel omeganın lpg de yaktığını yakıyor neredeyse helal

corsa diyip geçmeyin 3 aşşağı 5 yukarı benim 2500 opel omeganın lpg de yaktığını yakıyor neredeyse helal

:)
lpg litre bazında ucuz olduğu için tabiki daha az yakar ;)
ama litre olarak hesaplarsanız 100km de ortalama 8-9 litre benzin tüketen bir araç lpg de 11-12 litre tüketmektedir ;)

Son 20 km Bakalım Sonuç Ne olacak Ama Dün akşam Yarım Saatten Fazla Dur kalk Trafikte Kaldım.Bugün Sonuçlanacak :)

Geri