corsa 1.7 dti hız sorunu

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
blow off araclarımızda basınç kaybı yasatıyo tavsiyem sana takmaman alt devirlerde basınç gecikiyo kolay gelsın :)
aynen bende katılıyorum. ben taktım denedim. ciddi anlamda alt devirler hantallaşıyor. turbonun ilk açıldığı devirler sadece turbo sesi dinliyorsunuz ama basınç olmuyor.

sekohuso33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ufaktan hortlatayım konuyu. Benimde ciddi anlamda corsam çok iddaalıydı beyler ilk aldığımda 3.18 lere hani gelişine tokat vurduğumu bilir hatta sanayide arada bir bakım için gittiğimde süren ustaların verdiği tepkiler '' Yapma yahu nasıl gidiyor bu araba böyle ayy ayy ayy basmaya korktum vallahi varmıymış bu devirde böyle corsalar ? satsana sen bunu bize.'' ve tamamen stock halde böyleydi. Ama aynı sorun araba ısınınca yok oluyor abi ısınınca ne çekiş kalıyor ne birşey. arabayı aldım aradana 3 ay geçti ilk başta deli divane kralına gidecek güçte ama araba bi ısındımı vay anam vayy halime oluyor at arabası. Şimdi Şu sabah gidiyorum seyfi ustaya heyecandan uyuyamadım. Pompa Avans valfi dağılmış sonra baskı balata değişmeli dedi bakalım sorun umarım bunlarla çözülür. Hazır bunlar olmuşken ben hava akışı ve maf sensörlerinide temizleteceğim ne olur ne olmaz. Zaten bu valf değişirken bütün pompa sistemi sökülüyormuş kendini belli eder arabam. Ama ısınınca olan çekiş düşüklüğü ki bu inanılmaz bir düşüklük bencede baskı balata ısınınca çok kaçırıyor diye umuyorum. Sizlere haber ederim. Saat 5 buçukta başladım konuyu okumaya Gökay arkadaşımızın yaşadığı serüveni ciddi anlamda heyecanla okudum ve sonu mutlu bittiğini görünce burda bir tebessüm ettim ve YÜRÜ BE DEDİM ! AZMİN ZAFERİ DEDİM ! :)

Dipnot : arabam yaklaşık 1 yılını dolduracak benimle gerçekten ona aşığım ve nazar değmesin diye yıkatmıyorum. Bu bahsettiğim problemler 3 ay bindikten sonra oldu. Umarım bugun çözülecek.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat Bey,siz sorunu yazmış ve ustaya gideceğinizi ve sorunu çözeceğinizi yazmışsınız,ve ek olarak kendi yapacaklarınızı yazmışsınız.
merakım bizden ne bekliyorsunuz?
yani çekiş düşüklüğü için bir açıklama ise,EGR manifolt temizliği debimtre,manifolt basıncı ve yanlış hava(turbo hortumların ısınınca kaçırması vs) etki eder yakıt karışımını etkileyen.Debraj mı? sanmam

sekohuso33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat Bey,siz sorunu yazmış ve ustaya gideceğinizi ve sorunu çözeceğinizi yazmışsınız,ve ek olarak kendi yapacaklarınızı yazmışsınız.
merakım bizden ne bekliyorsunuz?
yani çekiş düşüklüğü için bir açıklama ise,EGR manifolt temizliği debimtre,manifolt basıncı ve yanlış hava(turbo hortumların ısınınca kaçırması vs) etki eder yakıt karışımını etkileyen.Debraj mı? sanmam

Hocam benim aracım bugun bitti ama %70 olarak bitti. Güzel bir fotoğraf arşivi ile uygulamaları anlatacağım ve bu konuda güzel bir katkım olacak

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu Hortlatmış olacağım ama belki ihtiyacı olan arkadaşlar olur diye bu sorunun semptomlarını yaşadığım süreci ve giderilmesini yazacağım.

1- Araç arada canavar, arada ise kağnı gibi oluyorsa.
2- vites araları devrin yavaş yükselişi dolayısı ile uzun kalıyorsa,
3- turbonuz normal çalışıyor ama destek vermiyor gibi oluyorsa,
4- yakıtınız fazlalaştı ise,
5- yazılımsız aracınız karaduman atıyor ama ne yağ ne su eksiltiyorsa,
6- güç kaybınız varsa, rampalarda bayılıyor ve alt devirlerde toplamadı kamyon gibi ise
7- boşta bir kaç kez aragaz verdiğinizide kırıltı (Avans ayarı bozuk gibi) yapıyorsa

Arkadaşlar bu semptomlar benim aracımda da oldu. Krank Devir sensörü değişti. Aman Allahım. Araç fişek gibi oldu. Yan sanai takıldığı için arıza yaptı tekrar fakat bu sefer opel den getirtiyorum. 200 TL ye o kolay kolay bozulmaz.