Corsa B 1999 1.4 16v sendeleme sorunu

avianca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen hafta bir baskı balata sorunu yaşadım, tam o gün tamircime götüreceğim sırada aracı çalıştırdım ama sanki dizel çalışıyor gibi traktör gibi ses çıkardı egsoz dan acayip sesler geliyodu motordan da öyle neyse o halde sanayiye götürdük yakındı zaten 3 km falan .neyse tamircim baktı ateşleme bobini arızalı dedi baskı balatada bişi varmı dedim yok gayet saglam uzun süre götürür seni dedi.neyse orjinal parcası gm 350 tl dedi ama delphi öneririm sana dedi 150 tl hem fiyatı uygun hemde bu da orjinal parçası dedi kaç ustaya sorduysam hepsi delphiyi önerdi.neyse aldık taktırdık eve döndüm.1 gün sonra aracla giderken bi sendeleme sorunu başgösterdi.özellikle yokuşlarda araca fazla gaz verince arac sendeliyor böyle sanki benzin deposunda pislik olurda sendeler ya öyle ama benzinden deil buna eminim.neyse tamircime götürdüm ertesi gün depoya katkı attı ve benzin filtresini temizledi.yeniden taktı.yüksek devir kullan 1-2 gün geçer dedi ama hala geçmedi.sanırım bi daha gelsin diye asıl sorunu söylemedi.ışıklardayım mesela vites boşta yavaş gaz veriyorum devir yükseliyo problem yok ama bi anda gaz verince sert basınca aracta sanki bişiler oluyo sendeliyo sallanıyo anlamadım gitti sorunumu umarım anlatabilmişimdir.yazım uzun oldu farkındayım ama tüm detayları anlatayım ki sorunumu kolayca çözebilelim.benim şahsi görüşüm ya enjeksiyon yuvaları temizlenmeli ya da benzin otomatiği diyo arkadaşım ama siz ne düşünürsünüz ??yardımlarınız için teşekkür ederim.iyi günler dilerim..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun gene ateşleme sıstemınden gıbı gözukuyor

avianca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet sorun bujilerden miş 100 tlye orjinal gm aldık taktırdık sorun düzeldi.sabahları çalışma zorlugu var bu kezde 6-7 marşta çalışıyor.gerçi benzin biraz azdı ama araba çalıştıktan sonra gidişinde hiç bir problem yok çekiş gayet kuvvetli ama sabahları bu çalışma sorununu çözemedim en kısa zamanda bi opel servise götürüp makineye baglatıcam herkes öyle tavsiye veriyor.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
evet sorun bujilerden miş 100 tlye orjinal gm aldık taktırdık sorun düzeldi.sabahları çalışma zorlugu var bu kezde 6-7 marşta çalışıyor.gerçi benzin biraz azdı ama araba çalıştıktan sonra gidişinde hiç bir problem yok çekiş gayet kuvvetli ama sabahları bu çalışma sorununu çözemedim en kısa zamanda bi opel servise götürüp makineye baglatıcam herkes öyle tavsiye veriyor.
4 buji orjinal satış fiyatı 40.00 tl dir 100 tl olması imkansız ama buji kablosu dersen orjinalı 350 civarında oda saçma ustanı değiştir derimmm:eek:

avianca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bujiler ve kablolar dahil 100de değil hatta 90 tl ye aldık orjinal gm ürünü kutusu her birşeyi var usta sadece taktı ürün orjinal yani.senin fiyatlardan haberin yok sanırım.buji kablosu 350 lira biraz saçma geldi o fiyat.