Corsa B Direksiyonu

opel_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Benim Direksiyon Kötü Durumda. Korna Yerlerim Yırtıldı Direksiyonun Üst Kısmı Eriyor Gibi O Pürüzler Fln Gitmiş Durumda Airbag Kapağıda Öyle. Sürekli Önümde Olduğu İçin Gözüm takılıyor.

Bi ara 2000 2001 astra gireksiyonu takayım dedim deri kaplama teyp kontrol tuşları bulunan üstünde. çıkmacıda bitane gördüm ama sanki boyutu benim direksiyondan birazdaha büyük gibi geldi.acelem olduğu içinde gidip kıyaslayamadım. tam ölçüsünü bilen varmı ?
birde cdr400 benim teyp sizce direksiyondan kumanda edebilirmiyim astra direksiyonu bağlasam ?? ara kablosu fln bulunması zormu ??
bi soru daha şu anki airbag im sağlam direksiyon + air bagkapağı alsam benim direksiyondan çıkan airbag astra direksiyonuna tam otururmu ?

2. seçenek olarak direksiyonu deri işiyle haşırneşir olan bir abimize verip orta göbek dışında deri kaplatmak. + çıkmacıdan bitane üst kapak almak yırtık korna yerlerini kapansın diye.

Ne yapsam Karar veremedim. Astra Direksiyonunu 2000 corsaya takmak mümkün olsa bile biraz maliyetli bi iş olacağı ortada

2. seçenek daha uygun gözüküyor ama astra direksiyonu takıp direksiyondan kumanda olacaksa ekstradan 60 70 ytl ye değer.

Yardımcı Olan Arkadaşlara Şimdiden Teşekkürler

eğer düşünürsen bende corsa b için orta göbek mevcut satabilirim...

Yan Sanayisini Alabilirsin

Kartal Sanayi de Opel -Onka diye bir çıkmacı var, ABS kapağını 50 YTL'ye alabilirsin, sanayide bir yerede taktırabilirsin. Ben Haftasonu aldım, sadece korna yerleri biraz sert ama en azından şık ve sağlam!

Corsa b dreksiyon derisi

Merhaba bende 1997 model corsa b Gsi var benimde sıkıntım aynı korna yerleri yırtıldı ve dreksiyon simidi de aynı şekilde ucuz yoldan tedarik edebileceğimiz bildiğiniz bir yer varmı acaba. Bu arada kocaeli de ikamet ediyor şimdiden herkeze teşekkürler..

Direksiyon kılıfı ve korna parçası totalde 18-20tl civarı sanırım? çözüm olabilşrmi?

Bir çözüm yolu!!!

Arkadaşlar bendede 3 kollu direksiyonu olan Corsa B ve Astra G kullanan herkeste olduğu gibi korna yeri sorunu vardı.

Sanayideki ustaların olmaz uğraşma çıkma yan sanayi yada yenisini al demelerine karşın korna butonu ile göbekteki korna basma yerleri arasına oto camcıların kullandığı siyah silikonlardan sıktırarak aradaki boşluğu tatlı sert doldurdum. birkaç saat bekleyip göbeğin arkasındaki korna yerlerine sıkılan macunun kıvamı biraz koyulaşınca göbeyi yerine takıp bir gün parmaklarımı kornadan uzak tutmaya çalıştım.

Sonuç gayet iyi korkusuzca kornaya basabiliyorum hatta cam silikonunu biraz fazla bastığım için butonlar dokunmatik olmuş. En kısa zamanda fotoğrafını çekmeye çalışırım.

aynısını bende düşündüm çünkü ben japonla uzun uğraşlar sonucu çok iyi yaptım ama japon sert olduğundan basma kenarı açıldı en iyisi silikon olacak çünkü esnemesi lazım hatta işim nalbura düşünce hemen silikon alıp yapacağım

Geri