Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan toGah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kısa bi süre önce 2004 model 1.2 otomatik bir corsa aldım

yalnız yukarıdaki değerler bana çok uzak rakamlar acaba yukarda bahsedilen araçlar da otomatik mi yoksa manuel mi?

çünkü ben ışık yandığında (yani 37 küsür km de) depoyu dolduruyorum. ve bu yakıtla gidebildiğim maksimum km 390 oldu. kışın bu miktar 340 lara bile düştü.

aracı ikinci el aldığım için tüm filtre yağ ve bujilerini değiştirmeme enjeksiyon ve gaz kelebeğini temizletmeme rağmen arracın yakıtı düşmedi.

eğer yukarda bahsedilen araçlar manuel ise bi sorun yok eğer değillerse benim aracımın bir ayar problemi var bu konuda fikir verirseniz sevinirim saygılar.

Ben sıfır corsa aldım 1.2 essentia easytronik 2 ay oldu alalı depoyu ilk aldıgımda fulledim ş.içi ve ş.dışı karışık kullandım 740 km gittim
şehir dışı bir depo ile 816. km de ışık yandı
depo 45 litre alıyor.bana göre yakıtın çok fazla.

1.2 çekermi çekmezmi o konuda endişem var ancak ben 1.2 tercih ettim... Herkeze hak veriyorum 1.4 varken 1.2 biraz kumar. ANCAK 1.2 1.4 den 4.000 TL ucuz ayrıca son vergi zammı ile biri 517 TL diğeri 827 TL aracı 0 aldığınızda ilk yıl 4310 TL fazla ödemiş oluyor alıcı.Benim zaten 4.000 fazla verebilicek gücüm yoktu :D ama herşey bir yana 1.4 düz yolda 1.2 ise rampada daha çok yakar bir denge olucaktır.İki araçta atmosferik :D yani bi performans olmasını beklemeyin ikisi içinde. Bende 1.6 atmosferik a4 vardı 4 ileri oto. vitesti bide lpg taktırmıştım.... Bi okusanız forumları insanlar isyan etmiş 1.6 o arabayı kaldırmaz 1.8t al :D vallahi ben o arabada bi an bile rampada bayılmadım arkadaşlar... anlatmamın nedeni şu. O örnekte birinde turbo var ve 200motor büyük diğerinden hadi o çook daha iyi peki performansta 1.4 araç 1.2 nin veremediği neyi verebilir ? Ben arabamı alırken düşüncem buydu nacizane fikrim eğer şu an almak istiyorsanız bu ikisinden birini 1 hafta bekleyin :D eğer kotu yanını görürsem yazıcam buraya...başlık eski ama bunu şu an araştıranlar olduğunu düşündüğüm için yazdım. Yakıt noktasına gelince karışık kullanıyosanız 1.4 sehir içi ise sürekli dur kalk 1.2 den az yakması mantıklı değil...

Not:1.4 = 1398 1.2= 1229 arada 200 deği 0.169 litre var...ayrıca 1.4 1.2 den 15 fazla beygir gücüne 15 fazla torka sahip max hızdada 8 km hızlı tabi bunlar fabrika verileri...

Yerinde olsam corsa c lere bakmazdım. Kronik sorunlarından dolayı risk oranı yüksek bir seri. volan dişlisi ve direksiyon kutusu problemi ile çok fazla karşılaşıyor. Maliyetleri yaklaşık 1000 tl civarı. Aracımıda bu tehlikeler baş gösterdi ye satmıştım.

Geri