Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan toGah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
2006 opel corsa 1.2 twınport var ve aracaın bakımları daha yenı yapıldı ama hıcbır zaman yakıtından memnun kalmadım full depoyla 400*420 km yol yapıyorum arkadaslar bırde ben tamırcı musterılerıme sordugumda bu arac neden fazla yakıyo dıye motor kucuk kasa agır oldugu ıcın 1.2 ler her zaman fazla yakar dedıler fazla yakmasını n sebeblerı nelerdır yoksa bu arabayı hemen satacam valla

1.2 ile 1.4 ortalama olarak aşağı yukarı aynı yakar, onun dışında 1.2 'nin vergi avantajı 1.4'ünde daha perforsmanslı sürüş imkanı olur diye düşünüyorum ama alıcaksan km'si az 1.3 CDTI al, hele bir de 90 beygir olanı denk gelirse süper olur:)

bende de vardı 1.2 corsa c. bir depo ile ortalama 420 km yol yapıtodu. motor çok ufak kalıyo. hafif hızlamak istediğinde mecburen yüksek devirlere çıkıyosun. o zaman da deli gibi yakıyo.

o zaman 1.2 corsA KULLANMAK MANTIKLI DEGIL GERCEKTEN COK YAKIYOR

o zaman 1.2 corsA KULLANMAK MANTIKLI DEGIL GERCEKTEN COK YAKIYOR

çok yakması kullanıma baglı,ben 2 kişi+bavullarla dolu 1.2 corsa ile, yol musaitken 120-130 km ye cıkarak ve yol boyu klima açık olarak bir depo ile 750 km gittim, (biraz da dolasarak,Bodrum-Bursa arası), sehir içi ise genelde 100 tl benzin alıp 480-500 km gidiyorum, yani 23 kr gibi yakıyor, hersey kullanımla alakalı....

arkadaşlar 2007 1.2 corsa var yakıttan hiç mennun değilim araba 1.6 vectra gibi yakıo inanılmaz pişmanım dizel almadığıma,acaba tüp taktırsam nası olur? çünküzaten performans düşük 1.2 olduğundan
vectra 1.6 arkadaşlar uzunyolda 8-8.5lt şehir içinde 10-10.5lt yakıyor corsa bu kadar yakmaz herhalde

yakıo kardeşim inanmazsın ama vectra kadar yakıo kasa astra kasası ağırlığında ama motor 1.2 düşün işte

aynen şehir içinde 450 km gidio ful depoyla ama şehir dışı ankaraya gittim tam 700 ü buldu

Corsa C 1.2 Yakıt Tüketimi & Corsa 1.4 Yakıt Tüketimi?

kullanan arkadaşlardan 1 depo benzin ile kaç km giddiklerini..

yakıt tüketimlerini öğrenirsek ona göre corsa araç alıcam...

1.6 astrayı satıpta aynı yakıtla 1.2 ile gezmeyelim :D

arkadaşım, bende 2004 model corsa 1.4 twinport easytronic vitesli aracım var. İstanbul trafiğinde ş.içi 100 km 6.7 lt yaktı.(en son aldığımda) hiç bir zaman 7 litre görmedim.
arkadaşımda var 1.2 corsa twinport easytronic vitesli kaç model olduğunu unuttum. kendi söylediği yakıt tüketimi 7.5-8 arası yakıyormuş 7.5 un altına düşüremedim diyor. çok pişman olmuş 1.2 motor aldığına araçta 4-5 kişi olduğu zaman araç hantal olduğunu söylüyor. ben ona defalarca 1.2 alma 1.4 al dedim.
son noktayı söylüyorum arkadaşlar.
Şehir içinde 1.2 motor 1.4 dan daha çok yakar motor küçük olduğu için dur kalklarda,yokuşlarda 1.4 motora göre daha çok gaz bedalına basılması istiyor.
Şehir dışında ise 1.2 motor 1.4 motordan daha az yakar ortalama 100 km. 200-300 gr daha az yakıyor ki bu bence uzun yolda 200-300 gram daha azyakıyor diye 1.2 almaya değmez...
bu verileri bütün araçlarda 1.2-1.3 ve 1.4 arası için geçerlidir. 1.6 motor için küçük motorlardan daha az yakmaz ş.içi de ş.dışı da olsa bile yakmaz. kıyaslanmamalıdır.
saygılarımla sunar iyigünler dilerim.

Geri