Corsa C için ses sistemi önerileriniz...

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.vatanbilgisayar.com/Oto%20Ses%20Sistemleri/roadstar-rdh620c-rdh620c--17cm-2-yollu-component-hoparlor-(bas-tiz),-360-w/productdetails.aspx?I_ID=55128

hıc pahlı markalara gırmeye gerek yok bıd tız de ınan dandık dıye duşunme ben kapılarımdakı kıcker lerı sokup attım bunları taktım kapılarda ıdeal olculer corsa c bırebır anfı bass secımıne karışmam ben şahsen anfım rockford fosgate ama bass jbl pro 1400 38 cm ama bass dayanmıyor katıl anfıı katılll :D

Teşekkür ederim. Maalesef dün montajını yaptırdık. Önlere Alpine mid tiz, arkalara 13cm coaxieller ve elimde olan 100.2 Sierra Bas amfisi ve son olarak Powerbass slim bass koyduk maalesef fotoğraf çekemedim. Fakat beni tatmin eden tertemiz bir ses aldım. Benim derdim çok ses değil net ses olduğu için, teybi takan arkadaş bile komponent teklif etmedi.

CORSA-C-UK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun ben bıraz bass rahatsızlığı olduhundan ucuncu bass deışımım gercekleştı ama 500 rms almama rahmen anfı katıl olduhundan muzık sıstemcılerı bana calışıyor gende hayırlı olsun gule gule kullanın

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Maalesef dün montajını yaptırdık. Önlere Alpine mid tiz, arkalara 13cm coaxieller ve elimde olan 100.2 Sierra Bas amfisi ve son olarak Powerbass slim bass koyduk maalesef fotoğraf çekemedim. Fakat beni tatmin eden tertemiz bir ses aldım. Benim derdim çok ses değil net ses olduğu için, teybi takan arkadaş bile komponent teklif etmedi.

Mid-tiz zaten komponenttir :) Birde o komponentin ve coax hoperlörün RMSine uygun anfi takarsanız ses çok daha net olacaktır.

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun ben bıraz bass rahatsızlığı olduhundan ucuncu bass deışımım gercekleştı ama 500 rms almama rahmen anfı katıl olduhundan muzık sıstemcılerı bana calışıyor gende hayırlı olsun gule gule kullanın
Teşekkür ederim. Aracı daha komple boyaya sokucam. Yoksa daha masraflı birşeyler yapardım. Hatta bi başarsak kafadan 6 kanallı amfi ile başlamak gerekiyor. Onun için hiç bulaşmadık.

Mid-tiz zaten komponenttir :) Birde o komponentin ve coax hoperlörün RMSine uygun anfi takarsanız ses çok daha net olacaktır.

Mid tiz'i yanlış anlattım galiba, yine corsaların aynalarındaki gibi tweeter ve kapıyada 16lık 2 yollu coaxiel hoparlör koydu. Mid tiz dediğim oydu. Komponent gibi crossover aparatı yok yani... O kadar maddi gücümde yok zaten...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tizleri sökmenizi öneririm aynı hat üzerinden güç 2 ayrı hoperlöre dağıldığında dengesizlik oluşuyor, gücüde anfiden değil teypten alıyorsunuz teypler 4ohmluk hoperlöre göre yapılır siz paralel 4 ohmluk 2 hoperlör bağlarsanız teyp için 2 ohmluk olur oda teybi çok zorlar, 3 amper üretecekken neredeyse 2 kat fazla akım oluşturmak zorunda kalır. Aynı zamanda hoperlör tweeterdan daha yüksek güç gerektiği halde eşit paylaşırlar hoperlör gerekli gücü alamaz.

Ben aynı işlemden bir süre sonra orj. tweeterların fişini çektim ses çok daha kaliteli oldu.

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tizleri sökmenizi öneririm aynı hat üzerinden güç 2 ayrı hoperlöre dağıldığında dengesizlik oluşuyor, gücüde anfiden değil teypten alıyorsunuz teypler 4ohmluk hoperlöre göre yapılır siz paralel 4 ohmluk 2 hoperlör bağlarsanız teyp için 2 ohmluk olur oda teybi çok zorlar, 3 amper üretecekken neredeyse 2 kat fazla akım oluşturmak zorunda kalır. Aynı zamanda hoperlör tweeterdan daha yüksek güç gerektiği halde eşit paylaşırlar hoperlör gerekli gücü alamaz.

Ben aynı işlemden bir süre sonra orj. tweeterların fişini çektim ses çok daha kaliteli oldu.

Haklısınız, denedik öyle ama ama mid tiz takım olduğu için tweeterlarla daha iyi oldu. Çok ses değil net ses aldım. Yüksek seste biraz olsun bozuyor tabi ama o kadr çok sesi nerdeyse hiç açmıyorum. Yüksek ses dediğimde sonuna kadar...

antibiotic1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c aracımda şu sistemi kullanıyorum ve gayet memnunum... çok üst düzey değil ama mütevazi de değil, gerçekten kaliteli... sırf bu sistem yüzünden gezmeye giderken benim aracı seçiyoruz arkadaşlar yüzünden...

pioneer gm 6500f anfi
pioneer TS w 309 30 cm bass + kabin
pioneer TS-G 1643 R 180 watt tweeter' lı çift
pioneer TS-a6964s oval hoparlör çift
pioneer mhv-1400 hub usb teyp

madmax009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç 2001 corsa c benim hoperlörler basta tıngırdamaya başladı değişecez artık. bana uygun 13 ve 16 lık TWEETER lı bişey önerebilir misiniz

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşük RMS değerli 4 ohmluk midtiz takımı kaliteli bir markanın ürünü