Corsa C pioneer 2200ub bağlantı...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aKSeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a corsa aracımıza PIONEER DEH-2200UB model teyp aldık...bunun bağlantısı hakkında birkaç sorum olacaktı...

1.Bağlantıyı kendim yapmak istiyorum bi sakıncası olur mu?

2.Orjinal kasetçaları nasıl sökebilirim?

3.Soketleri birbirine uyar mı yoksa araya farklı bi parça mı gerekiyo yada kesip uc uca ekleme falan mı yapılacak?

4.10 cmlik pionner hop. hediyesi var onu da arkalara bağlamak istiyorum ama arka 13 cm bunu uydurabilirmiyim ve olursa arka hoparlörleri nasıl söküp takacağım...

5. Ön kapı içindeki hoparlörler baya kaliteli onu değiştirmeyebilirim. Elimdeki JBL kompları ön kapılara takmak istersem bu işlem de zor mudur yoksa kendim yapabilirmiyim...

Kısaca bunların hepsini Kayseriye okula gitmeden kendim yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Bağlantıyı kendin yapabilirsin fakat biraz araştırma yapman lazım çünkü teybin arkasında gelen soketten çıkan kabloları doğru yerlere bağlayabilmen için.forumda orjinal skotte kabloların açıklamaları var bağzı terimlere yabancıysan eğer hiç bu işe bulaşma derim ben.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=21705
burda teyibin sökümü var mesela

tarif edildiğinde yapabilirim diye düşünüyorum yatkınlık var bu işlere...

fevzi teybin arkasında standart olan iso soket varsa 5 dakikada kendin takabilirsin.Zaten opelin 3 katlı soketinin iki katına tam uyum sağlıyor.

direksyondaki kumanda tuşları kullanılabiliyorsa eğer benimde niyetim var aslında corsa c için.. sırf direksyon için giremiyorum bu işe.
taktıktan sonra yorumlarını paylaşırsan sevinirim. teyp hakkında..

Son düzenleme:
teybi bağladım orjinal sokete uydu...direksiyon kumandası için ayrı aparat kullanmanız gerekiyor...benim sorum kontağı kapattığımda teyp kapanıyor fakat hafızası da gidiyor ayarlanan kanallar falan bunu nasıl giderebiliriz acil yardıma ihtiyacım var...

Sorunu çözdüm...Teybin arkasındaki sarı güç kablosunu pembe gri olana ve pembe gri güç kablosunu sarı olana takınca hafıza kaybolmuyor...hatta kontağı çekince teyp kapandıktan sonra tekrar kontağı takıp da açarsak teyp de kendisi açılıyor sevdim bu işi :)

Aracın kendi hoparlörlerinden arkadakiler orjinal teyple çalışırken patlak gibi ses çıkarıyordu yeni teybi takınca ses gayet de düzeldi...şu anki halinden memnunum...anfiyle de teybin performansı güzel...

hayırlı olsun. teyp ne kadara mal oldu? fotograf ekleyebilirsenizde bakardık nasıl durduğuna..

pıonner teyıbın sarı elektırık soketıyle kırmızı elektrık soketını teyıbın arkasında yer degıstır hafıza sılınmıcek kontak acıp kapandıgında

pıonner teyıbın sarı elektırık soketıyle kırmızı elektrık soketını teyıbın arkasında yer degıstır hafıza sılınmıcek kontak acıp kapandıgında

Cevap yaptıktan sonra geldi ama yinede ilginiz için teşekkürler...Teybi bimeksten 310 tl ye 10 cm pioneer hoparlör hediyesiyle beraber aldık...malesef gösterebileceğim foto yok araba antalyaya gitti bende 1 hafta sonra okula gideceğim araba gelmeden...bi kaç hafta arabayı görme ihtimalim olmayacak...

sadece gösterebileceğim şu linkteki resim var...http://www.opelim.net/forums/album.php?albumid=574&pictureid=3569

Geri