corsa c ses güçlendirme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alban79
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alban79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar arkadaşlar,
opel corsa c elegance aracım var.bildiğiniz gibi üzerinde kasetçalar mevcut.uzun araştırmalardan sonra pioneer 6050 serisi mp3 çalar taktırmaya karar verdim.bununla beraber kolonlarada takviye yapmayı düşünüyorum.aracın üzerinde 4 kolon var.ön kapı üstündekiler fena değil aslında.arka kolonlar,çapından olsa gerek ses kailtesini bozmakta..sadece arkalara iyi bişiler taksam (pioneer gibi) olurmu yoksa öndekileri de değiştirmelimiyim? bu arada profesyonel bi sistem aramıyorum en azından şimdilik amfi yada woofer düşünmüyorum...önerilerinizi bekliyorum....

abi aracında direksiyon kumanları varsa kesınlıkle pioneerın sonu 00 biten dellerını almalısın.zaten öbürleri gerçek pioneer değilmiş galiba.sonu 00 bitenlerın ses kalıtesı daha iyiymiş.4 tanede pioneer kolon alırsanda arabanın ıcnde müzik dinlemenın keyfıne varırsın

fatih ''öbürleri gerçek pıonner değilmiş galiba'' derken ne demek istedin ? :S

benim duyduğuma göre ise, sonu 00 ile bitmeyen Pionner ürünleri, yurt dışından kaçak olarak ülkeye sokulmuş olan mallar.. Yani Türkiye'de garantisi yok...

benim duyduğum böyle, yanlışsam düzeltin..

Sizin gibi bende düşünmüştüm, aracımın sadece hoparlörlerini değiştirerek ses kalitesini arttırmayı.. Aracımda orjinal CD player olduğu için, teybi değiştirmeyi düşünmemiştim...

Forumdan, "hakanli" nickli Hakan Abi, kendi aracında sizin istediğiniz gibi bir değişim yapmıştı, kendisiyle yaklaşık 6-7 ay önce mesajlaşmıştım.. Aşağıya, önce benim mesajım, sonra Hakan Abi'nin mesajını sırasıyla koydum..

Okuyup detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz, sorunuz olursa, dediğim gibi "hakanli" Hakan Abi'ye özel mesaj atabilirsiniz...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

selam hakan abi, forumda okurken bi msjına rastladım, corsa c'nin hoparlörünü deiştirmişsin.. bnce düşünüyorum, aynı çapta daha kaliteli hoparlör takiyim diye.. fakat bir parçadan bahsetmişsiniz, destek için.. o parçayı, orjinal hoparlörden kolay ayırabilirmiyiz? yada onu kullanmassak bişey olur mu? bide hoparlörlerin hepsini mi degistirdin yoksa sadece ön tarafları mı???

şimdiden cvp için teşekkürler..

saygılar, efe eryurt

---

Meraba evet hem ön hem arkayı değiştirdim önler 17 arka 13 cm pioneer taktım ama arka kaliteli bi şey (http://www.sony.com.tr/view/ShowProd...y=ICA+Speakers) olmasına rağmen çok fazla tatmin etmiyor.

önü sökmek kendinde dikkatlice sökebilirsin bütün kapı kartını sökeceğin için geri takarken sırayı unutma ama (http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?t=16879) orjinal 17 cm çıktığında yuvası ile birlikte çıkıyor yani eğer bi adaptör kullanmazsan (www.nexxia.co.uk) matkapla delik açmak bi de biraz yeni hoparlörü kastırmak gerekiyo ben adaptörü bilmiyodum o zaman böyle taktırdım. Forumda arkadaş gerek yok demiş ama o model farklıdır belki

arka ise (http://www.corsa-c.co.uk/forum/showthread.php?t=93359) aynen burda gösterdiği yaptım burda büyük civatalar var güç istiyo biraz ama dediğim gibi pek tatmin etmiyor

bide öne kendi tweeter ını söküp kendim taktım. tabi bunları corsa orjinal teyp kullanacaksan bişeye yaramaz 4*50W lık bi teyp le baya güzel oluyo

bu nexxia sitesinden 4-5 parça getirttim sorun olmuyo hemde türkiye fiyatlarına göre çok ucuz mesela teyp çerçevesi opelde 70 YTL orda yarı fiyatı bi de teyp değiştireceksen yine bu sitede direksiyon kumanda adaptörü var sorunsuz çalışıyor bende

görüşmek üzere

-----

cevap için teşekkürler, yanlız benim düşüncem orjinal teybi kullanmaktı.. yanlız hoparlörleri değiştirim diyodum.. çnk müzik dinlerken sesi yükselttiğimde bass vuruyo ve ses kötüleşiyo.. senin mesajda yazdığın tüm bu işlemleri, bi oto teypçiye götürsek, onlarda sorunsuz hallederler sanırım değil mi??

ama dediğim gibi benim için önemli olan, ses kalitesinin yükselmesi tabii orjinal teyp kullanarak..

sence orjinal teyple herhangi bi etkisi olmaz mı bu yeni hoparlörlerin??

efe eryurt

-----

Ozaman orjinal teyp ile kullanacaksan benimki ilk corsa c den teyp çok uydurukdu (seninki cd çalarlıdır galiba) orjinal teybimle sesi belli bi seviyeden çok açtığımda pioneer hoparlör boğuluyodu senin dediğin gibi kalın ses çıkarıyodu daha sonra 4*50W sony teyp takınca çok güzel oldu senin teyp için çıkış nominal (max değil) gücünü öğrenirsen ona göre 17 cm hoparlör alabilirsin tabiki eski hoparlörden çok daha iyi olur Watt değeri aşağı yukarı aynı olursa boğulma olmaz.

abicim bu işlemleri özellikle kapı sökme uyduruk yerlerde yaptırma lütfen tornavida ile filan dalıyolar direk. Opal de aksesuarcı var ama o da biraz pahalı olabilir yada emek de bi sony servis var önceden tembih et daha önce opel kapı filan sökmüşlermi diye bence, çünkü biliyosun kapı parçaları plastik tornavida izi filan kalmasın sonra

görüşürüz

Son düzenleme:
yorumların için saol efe,cd/mp3 çalar olarak pioneer 6050 düşünüyorum.fiyat ve özellik açısından bana uygun geldiği için bu modeli almaya karar verdim ayrıca çevremde kullanan arkadaşlar var memnun kalmışlar.direksiyondan kumanda özelliğini kullanamıcam belki ama kendi kumandası ile de işimi görürüm diye düşünüyorum.sonu 00 ile biten modellere baktığımda özellikle de beğendiğim modeller 500 den başlayıp 600-700 ytl yi bulmakta.o kadar parayıda bağlamak istemem şahsen.sonu 50 ile biten teyplerin sadece ortadoğu ülkelerine gönderildiğini kaçak ve garantisiz olduğunu biliyorum ama benim için marka pioneer olduğu sürece bir sorun yoktur..kolonlar için ise araştırma yapıyorum yine pioneer marka takıtırcam ama o biraz bekleyebilir..görüşleriniz için teşekkür ederim.

arkadaşlar bende pionner 6050 var ciddi söylüyorum 10 numara bi teyp şiddetle tavsiye ederim.Belki bi fikir olur diye yazdımm

profesyonel bişi istemiosan sadece teybi değiştir yeter, opelin üzerlerindeki compenant takımları kötü değilki, bence jbl den kat kat üstün, üstelik şimdiki jbl ler daha amfiye bağlar bağlamaz tweeter patlıo, bende 2004 astra enjoy var orjinl compenantlara harward 808-a ile besledim üstelik orjinal teybe, woofer ıda mono amfi ile besledim son sesine kadar açtığımda bile ses bozulmuyor. önemli olan amfinin üzerindeki ayarlar. mesela harward 808-a da mono-stereo, hpass,lpass ,ses düzeyi, bass, tiz, frekans ayarlarının hepsi var. elimde eski araçtan çıkardığım jbl gto serisi kompenantlarım var ama takmaya bile gerek duymadım, tek sorun olan arka kapılarda tweeter olmamasıydı elimdeki sağlam kalan jbl tweeterlarıda oraya taktım orjinal gibi oldu ve ben gayet memnunum.

saol red drag bende seninle aynı fikirdeyim.bu cumartesi alıcam zaten..

arkadaşlar bende pionner 6050 var ciddi söylüyorum 10 numara bi teyp şiddetle tavsiye ederim.Belki bi fikir olur diye yazdımm

Geri