Corsa d için ayak aydınlatması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cagatay16
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
on numara olmus.. kaput kolunun ordan gecıyodur ama tum kablolar ordan gectıgınden orda bı kac kablo demetı var :) en guzelı dıregı sok zaten klıpslı cektınmı gelıyo ordan bulursun hemen.. acaba orjınal elektrık tesısatı var mı bunlar ıcın ? bı onada bak bence

on numara olmus.. kaput kolunun ordan gecıyodur ama tum kablolar ordan gectıgınden orda bı kac kablo demetı var :) en guzelı dıregı sok zaten klıpslı cektınmı gelıyo ordan bulursun hemen.. acaba orjınal elektrık tesısatı var mı bunlar ıcın ? bı onada bak bence

tesisat arabanın sağıda solunda evde şimdi solu bitirdim yarın sağ tarfı halledip tesisatı çekicem şimdi anladığım kadarıyla 4 kapının anahtarından gelen kablolar sürücü sol ayağının orada mı birleşiyor ordaki kabloya bağlarsam sadece sol ön kapı açılınca yanmasın:)

buda arka sol malzemeleri de yazayım orjinal corsa d bagaj aydınlatması(4 tane) kablo havya(plastiği delmek için) kıl testere yada bende olmadığı için demir testeresi kenarları düzeltmek için eğe :)

Ekli dosyalar

• IMG_0217.webp
    IMG_0217.webp
    70.5 KB · Görüntüleme: 119
aynen surucunun orda bırlestırrsın cektıgın tesısatı ordanda dıektekı aracın elektrık tesısatını bulur bağlarsın..

kabloları çözmek baya zaman aldı ama sonunda çözdüm yarın sol tarafı da arabaya monte edip montajı bitiyorum fakat direğin plastiği elimde kaldı 2 parça olan yeri eritip yapıştırmışlar

Ekli dosyalar

• IMG_0220.webp
    IMG_0220.webp
    38 KB · Görüntüleme: 137
  • IMG_0222.webp
    IMG_0222.webp
    50.1 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG_0224.webp
    IMG_0224.webp
    48.5 KB · Görüntüleme: 128
usta sıcak sılıkon al bı tane mum gıbı olanlardan ocagın uzerınde erıt yapıstır bı dahada sorun cıkarmaz soguyasıya kadar bastır bol kullan bıraz eskı halıne gerı doner.. kablo işi kolaydır aslında dırekten fazla kablo gecmıyo bıde ısığı sokunce kablo rengını buldun mu tammdır.. gercı tamamlanmıs artık proje montajdan sonrakı halını gorelım bakalım :) ışıkları beyaz mı? yada bılmıyorum yaparmısın şerit led al power tıp guclu olanlardan ampullerın yerıne ondan montaj yap beyaz renk cok guzel bı aydınlatma olur kanımca..

usta sıcak sılıkon al bı tane mum gıbı olanlardan ocagın uzerınde erıt yapıstır bı dahada sorun cıkarmaz soguyasıya kadar bastır bol kullan bıraz eskı halıne gerı doner.. kablo işi kolaydır aslında dırekten fazla kablo gecmıyo bıde ısığı sokunce kablo rengını buldun mu tammdır.. gercı tamamlanmıs artık proje montajdan sonrakı halını gorelım bakalım :) ışıkları beyaz mı? yada bılmıyorum yaparmısın şerit led al power tıp guclu olanlardan ampullerın yerıne ondan montaj yap beyaz renk cok guzel bı aydınlatma olur kanımca..

benimki sunrooflu o yüzden lamba farklı 4 tane sunroofa 4 tanede lambaya kablo gidiyor lambadakilerin 3 ü faz olarak çalışıyor biri lamba tuşa basınca elektrik geliyor diğerinde sürekli elektrik var üçüncüsüyse kapılar kapalıyken elektrik var ama kapıları acınca nötr oluyor direk elektrik gelenle bu değişken kabloya bağlamak gerekiyormuş deneme yanılmayla buldum şimdiiki ampulü takınca benim 10 amper sigorta gitti tepe aydınlatması 10+5+5+5+5=30 watt toplamda fazladan 12 watt daha geldi 15 amper yeter herhalde o kırılan yerede arasına japon sıkayım dedim

evet bugün itibariyle montajı bitirdim:) beklediğimden güzel oldu fakat iphone 5in kamerasıyla gece çekimi yaptım pek belli olmuyor fakat paspasların olduğu yerler gözle gündüz gibi net:) bu arada birde nazarlık oldu japon yapıştırıcısı aradan çıkıp parçayı leke yaptı birazını parçaya zarar vermeden kazıdım fakat beyazlığı tamamen götüremedim:)sırasıyla sağ ön sol ön arkalar ve nazarlık olan yerin fotoları

Ekli dosyalar

• IMG_0226.webp
    IMG_0226.webp
    39.5 KB · Görüntüleme: 127
  • IMG_0227.webp
    IMG_0227.webp
    24.1 KB · Görüntüleme: 123
  • IMG_0228.webp
    IMG_0228.webp
    27.6 KB · Görüntüleme: 117
  • IMG_0233.webp
    IMG_0233.webp
    21 KB · Görüntüleme: 120
abı supersın bu ıse bende gırıseyım :)
Tek takıldıgım nokta 4 adedine 100 TL cok ya , ben parcacıdan bulayım bunlardan :)
Elıne degmısken torpıdo gozune de bır el atabılırsın ;)

güzel olmuş elıne sağlık güle güle kullan kardesım

Geri