::.Corsa Exclusive Garage.::.Just Corsa Get Inside.::

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan maxwell
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ne diyelim ''Rekebet Güzeldir''. Anket sonuçlanana kadar yani daha 35 gün karşındayım yani :D

lastikte pirelli ler iyi diye duydum opelde direk onu kullanıyor ben memnunum

bende şu an p6000 var daha önce başka lastik tecrübem pek olmadığından iyi veya kötü diyemiyeceğim.

Ancak p6000 de 190 tl. Pirelli alana kadar michelin veya bridgestone almak daha mantıklı geliyor bana.

Bu 185 55 15 ölçüsü çok üretilen bir lastik değil piyasadaki en pahalı ebatlardan biri. Sadece corsa 15 jantlarda ve honda jazz larda kullanılıyormuş.

Misal 185 60 15 185 55 15 e göre tanede 25-30 tl daha uygun.

walla geçen lüks bi arabanın üzerinde gördüm kumho :)

şuan benim lastikte balon var 1 aydır falan öle biniyorum, inan diken üstündeyim.. basmayım diyorum 80 90 ı geçmeyim falan ama bazı yerlerde mecburen 130 140 lara çıkıyosun, ve hep aklım çıkıyo lastik birden patlarsa falan diye..

yani demek istediğim lastik işi önemli , kumhoyu iyice araştırmadan alma, mesela Umut abide de kumho vardı yanlış hatırlamıyosam ona falan sor, ama bi lastiği en az 3 sene falan kullancaksanda ve para durumunda müsaitse iyi bilinen markaları tercih et bence..

bu arada en kral benim :) 155 80 13 lastik pirelli (dandik belki ama kafan rahat kullanıyosun :) ) 60-70 lira falan

yılda ortalama 15 bin km yapan birisiyim. Bu yıl 20 bin oldu biraz fazla turladık :rolleyes:

Bir lastiğin 50 bin km gideceğini varsayarsak sanırım markalı bir lastik almak daha mantıklı.

Bu turanza er300 de 185 55 15 yokmuş potenza r040 da var. Bakalım artık ya energy saver ya potenza olacak.

orta konsolu piano black yaptım. fotolar yakında...

yılda ortalama 15 bin km yapan birisiyim. Bu yıl 20 bin oldu biraz fazla turladık :rolleyes:

Bir lastiğin 50 bin km gideceğini varsayarsak sanırım markalı bir lastik almak daha mantıklı.

Bu turanza er300 de 185 55 15 yokmuş potenza r040 da var. Bakalım artık ya energy saver ya potenza olacak.
Selçuk Arkadaşıma aldığımız Cosmonun lastikleri bitikti Bursalı arkadaşlara anlatmıştım tüm piyasayı alt üst ettik..
En hesaplı ve kaliteli yüksek olarak Lassa aldık(tanesi 150 den).
Michelin ve Bridgeston tanesi 195-200 civarıydı..
Ha birde aldığımız bayi Lassa ve Bridgestone Türkiyede üretiliyor ve aynı banttan(tezgahtan) çıkıyor dahası aradaki fark sadece etiket farkı dedi..Açıkcası işimize geldi..yoksa dediğin gibi 100-120 yede lastik var..
Bu arada 185 55 15 Corsa C nin beğenmediğim en büyük özelliği

yok sanmam, hem de hiç sanmam...

Geri