cruze ve astra h motor suyuna karışan yağ

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün kardeşimin cruze aracının motor suyu haznesinde aşırı yağlanma gördük. yedek su deposunun içi kat kat yağ olmuş. zaten aracında motor yağı yaklaşık 1 litre eksilmiş. bu duruma genelde araç conta yakmış vs diye düşünenler olabilir. fakat problem yağ soğutucusundan çıktı. contaları deforme olduğundan soğutma suyuna yağ karıştırmış. contalar değişti ,yuvaları temizlendi ve soğutucu kontrol edilerek yerine takıldı. bu arada unutmadan yazayım, radyatör ve hortumlarda yağ kalıntaları olduğundan iki sefer ayrı ayrı antifiriz koyarak aracı çalıştırdık ve fan açana kadar motoru ısıttık. aracı stop edip 10 dakika sonra tüm suyu tahliye ettik. çıkan yağ kalıntıları felaketti,son temizlikte yok denecek kadar az yağ çıktı ve işlemi bitirdik. sizlerde böyle problem yaşarsanız hararet yapmıştır kapak sökülecek denildiği zaman önce bu parçayı kontrol ettirin.

eWgqGq.jpg

eX9Mg3.png

eX9MR5.jpg

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel paylaşım ethem abi,gerçekten suda yağ görünce kimsenin aklına yağ suğutucu gelmiyor.E sonucunda da bi dünya para boş yere haksız yere usta denilemiyecek adamlara gidiyor.

timur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba herkeze slm bende yeni üyelerden biriyim buğün aynı sorunla bende karşılaştım tesadüf olarak bakım için gidtigim de motor suyuna bı bakıyım eksiltmişmi diye ne görüyüm su yerine yag dolmuş resmen ve çok irkildim ustam benim hapı yutmuşsun dedi neden dedim yag soğutucu bozulmuş bu yüzden suya karıştırıyor ve ilerde radyötorü ve buna bağlı herseyi bozar dedi.Bende ne yapılması gerek onu söyle dedim degişcek araştırmalarım sonucu bu parça 280tl işçilik 300 ve yagdeğişimi ve bu boruları temizlemek içinde katkılı bi ilaç 30 tl dudağım uçukladı orlikler 40 bi dursun dedim ve şaşmazda candan opel adem usta ile telde konuştum ve sonra yanına gidtim çok iyi ve en önemlisi çok işini bilen bı usta;4 saat sürer dedi bende büğün yatamam halledelim dedim kırmadı söktü çok zor biryerde olan bu parçayı çıkarttı dest etti bozuk değil orliklri değiştirip sıvı bı silikonla geri onarıp taktı çözüm süper oldu sonra 4 kere bi temizlik yaptı araç her seferinde ilaçlı su ile doldurup 10 km kadar gezip geldim ama 4 sefer bu işlem oldu sonra boşalttıp anti firz koydu çok temiz işşilik yaptı saygı hürmet süper sonuç mükemmel masraf su yazdıklarımın yanında 100/50 50 yanı boş yere soğutucu işçilik ve bi çok sey çöpe gidceki her keze tavsiyem bu usta olcak eline sağlık opel diyince adem usta saşmaz 1.cad. 1.sok.no.26

valyant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı günler arkadaşlar bu konuda ki tecrübemi bende paylaşmak isterim. 1 hafta önce astra h aracım soğutma suyu seviyesi uyarısı verdi bende genleşme kabına biraz su ilave etmek için içini açtım içinde kırmızı antifriz var ama seviyesinin nerde olduğu belli olmuyordu daha sonra kabın içini açtım suyun içinde lekelenmeler olduğunu gördüm elimle bakınca yağ olduğunu anladım vakit kaybetmeden ustama götürdüm arabayı. Usta genleşme kabını görür görmez yağ soğutucunun bozulduğu onunla beraber genleşme kabınında değişme gerektiğini söyledi. 650 TL ye yaptırdım genleşme kabının üzerinde BSR yazıyor muhtemelen orjinal parça değil inşallah sıkıntı çıkarmaz. Umarım yağ soğutucusunu orjinal takmıştır. Biz 3 sefer temizleme yaptık dedi ama yağ kalıntısı olabilir biraz kullan suyunu değişiriz tekrar dediler.

aykut_4515

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CÜmleten sa arkadaŞlar bnm de chevrolet cruze 2011 model bİ aracim bulunmakta malup astra h kasalarla ayni motora sahİp benİm aracimda da soĞutma suyuna az mİktarda yaĞ kariŞmasi mevcut ayrica aracimda 500 km İla 1000 km arasinda 1 lt cİvari yaĞ eksİltme sÖz konusu ayrica aracim soĞukken İlk ÇaliŞtirmada geÇ ÇaliŞmakta tÜm bunlarin yaĞ soĞutucusuyla bİ İlgİsİ bulunabİlİr mİ?verceĞİnİz cevaplar İÇİn Şİmdİden tŞk ler

Umits

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bir tecrübemi yazayım. Benim asıl sorunum aracı stop edince yanık yağ kokusuydu. Bundan 1.5 ay önce kulbutor kapağı değişti. Terleme sorunum tamamen kayboldu. Ordaki yağ sızıntısı dan suphelenmistim. Fakat koku sorunu devam etti. Eski sökülen kapağın sol iç kısmında tahinleşme gibi ufak bir yağlanma gördüm ustaya sordum kış aylarında olabilir falan filan saçma bir cvp verdi. Bende dedim usta bak koku geliyor. Başka ustaya götürdüm. Yağ soğutucusundan şüphelendim. Araştırmalarım orayı hedef gösterdi. Zaten kokuda manfolt koruyucu kapağın ordan geliyordu. Aracı liftle kaldırdık. Ne görelim. Yağ soğutucundan aşağı yağ suzuluyo ama çok eksiltme olmuyordu. Son zamanlar fazlalasmis. Soğutucuyu bir soktuk. Benden önceki sahibi markası bile üzerinde yazmayan bir parça takmış. İki ucundanda yağ akıyor ve sıvı conta surmusler. Orijinal ile değiştirdim. İki gün sonra tekrar liftle kaldırdık sorun kalmadı tertemiz. Bir tek yağ pompasi kaldı içime sinmeyen. Müsait zamanda onada baktiracagim. Benim tavsiyem bu araca hiçbir şekilde yan sanayi parça taktırmayin. 3 den 5 den kaçmak sonra sizi yeniden ugrastiracaktir. Zaten ustaların sürekli yan sanayi parçayı övmesi ve orijinal parçaya garanti vermemesi ayrı bir komik durum. Özel servise devirdaim değişmesi için götürdüm. Yan sana yi 700 lira öve öve bitiremedi. Orjinalinde 2000 TL fiyat verdi takarım bozuk olursa değişmem diyor. Sebebi sadece yetkili servis garanti veriyormus. Enteresan. Yan sanayi takip sorun yaşamayan illaki vardır ama bana hiçbir zaman güven vermiyor. Sonucda kalite farkı fiyatına göre illaki var.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN