davlumbaz pütür uygulaması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Mel-a-ku
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
dün aynen dediğinizi yaptım. ama sırtüstü yatan araba değil bendim :) yattım girddim altına bir güzel elimle aldım süngeri fırçayı ovaladım :)

bu gibi işlemleri yaparken parayı sıkıntı etmemek lazım, sonuçta kendi aracınıza kendiniz için yapıyosunuz, kalitesiz malzeme kullanırsanız aynı işlemi çokta uzun olmayan bi zamanda tekrar yapacağınızı unutmayın derim. ultimatom gibi oldu ha:) eskiden zift ile yaparlardı.....

zift zaten aynı şey pütür ile. içine az bişey neyin kauçuk atmışlar ama gelde o kauçuğu gör. nerdeeee yok ortalıkta. cok hafıf esneklıgı var cok hafıf.

Eline sağlık, yanlız bu tür işlerde artık zift kullanılmıyor. Zift ısı değişimlerine bire bir uyum sağlayamadığı için çatlamalara neden oluyor, bu çatlakların arasından giren su pasa neden oluyor.O nedenle bu tür işlerde üçe beşe bakmayıp uzun ömürlü ,kaportaya sıkı sıkıya tutunan, kauçuk esaslı ürünlerden faydalanmak daha doğrudur.

evet savaş abi bende boyle yaptım. kauçuk esaslı kaliteli bir ürün kullandım. şimdi kafamdaki soru işareti arabayı nerde lifte alıp tabanı da komple kaplayabilirim :) opel garage team den mi destek alsam. gece anahtarı bırakıp çıksınlar dükkandan :) ben gece çıkarken kapı eşiğine asarım anahtarı =))

evet savaş abi bende boyle yaptım. kauçuk esaslı kaliteli bir ürün kullandım. şimdi kafamdaki soru işareti arabayı nerde lifte alıp tabanı da komple kaplayabilirim :) opel garage team den mi destek alsam. gece anahtarı bırakıp çıksınlar dükkandan :) ben gece çıkarken kapı eşiğine asarım anahtarı =))
Bunun için iki yol var, birincisi aracı yan çevirmek (tek başına yapamazsın, mutlaka başkalarından yardım alman gerekir :D) ikincisi bir pazar günü opel garage team'den faydalanmak. Hem aracının pütürünü yaparsın hem de garajı pırıl pırıl yapıp pazar gününü çok güzel bir şekilde değerlendirmiş olursun.

ben pütür yani zift zararlı diye biliyorum uzun vadede..

Geri