Devir saati problemi yardım lütfen

Km sayacın çalışıyorsa beyin sağlam. Forumda göstergeyi sökmek ile ilgili resimler var. http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=10129
bu adresten ulaşabilirsin kesin diyemiyorum ama soket oksitlenmiş olabilir.Elinde yatkın değilse sökme derim. sök tak yaklaşık 40 dk nı alır benim o kadar sürmüştü.

beyin ile alakalı söylediklerin beni rahatlattı elim yatkındır aslında ancak verdiğin linkteki resimlerin çoğu yok bakalım ustalardan bi cevap gelirse farklı bi çözüm vs bakalım ona göre bi yol izliyeceğim.
sana çok çok teşekkür ederim.

akü kutup başlarını söküp resetleyin derim ben.
teyp orjinalse kodunu almayı unutmayın.

kardeş çok saol bak cevaplar gelince insanın morali yerine geliyo hemen öğle arasında deneyeceğim inşaallah olur sonucu bildiririm.

oksijen sensörünün gösterge ile bi ilpisi yok o ayrı bişey.Kontagı kapattıktan sonra bile devir göstergesi titredi demen bana göstergenin arızalanmış olabileceğini düşündürüyor. Çünkü kontagı kapattığında göstergeye sinyal gönderen ünitelerin voltajları kesiliyor. buda titremenin göstergenin kendi içinden oldugunu gösteriyor.Arabanın çalışmasında sıkıntı yoksa devir sensörü vs normal çalışıyodur zaten. Devri okuyamasa araba çalışmaz.Yalnız şunu kontrol et. Son günlerde teyple ugraştınmı.? teybin orjinal teypmi.ugraşmadıysan bile teybi çek ayır o şekilde kontrol et bi.teybin kontak ucuna voltaj sızdırıyor olabilir belki.
tabi önce kutupbaşını söküp aracı bi resetle istersen

oksijen sensörünün gösterge ile bi ilpisi yok o ayrı bişey.Kontagı kapattıktan sonra bile devir göstergesi titredi demen bana göstergenin arızalanmış olabileceğini düşündürüyor. Çünkü kontagı kapattığında göstergeye sinyal gönderen ünitelerin voltajları kesiliyor. buda titremenin göstergenin kendi içinden oldugunu gösteriyor.Arabanın çalışmasında sıkıntı yoksa devir sensörü vs normal çalışıyodur zaten. Devri okuyamasa araba çalışmaz.Yalnız şunu kontrol et. Son günlerde teyple ugraştınmı.? teybin orjinal teypmi.ugraşmadıysan bile teybi çek ayır o şekilde kontrol et bi.teybin kontak ucuna voltaj sızdırıyor olabilir belki.

kardeş cevabın için çok teşekkür ederim teybin orjinal değil pioneer indash nasıl çıkar bilmiyorum ancak önce dediğiniz gibi kutup başını sökeceğim
devir saati kontağı çıkardığımda 10 sn kadar yada 20 sn kadar titriyor sonra duruyor yanlız dün akşam bi ara çalıştı stop ettim tekrar çalıştırdığımda çalışmadı tıkır tıkır bi ses geliyo birde şimdi aklıma geldi bu benzin pompasının rolelerinin olduğu yerdeki kablolar soyulmuş alakası varmıdır acaba birde park lambam arada bir gidip geliyor.

akü kutup başlarını söküp resetleyin derim ben.
teyp orjinalse kodunu almayı unutmayın.

araca gittiğimde göstergeler çalıştı hem devir hem hız göstergesi şöyle bi tur attım herşey normal geldim park ettim kontağı kapadım aynı sorun dediğinizi yaptım ancak fark etmedi 2 defa gene kutup başını söktüm (sadece +) 5 dakika bekledim aynı problem devam ediyor teşekkür ederim ilginize.

teybi çektim ancak sadece yerinden oynattım kablolar ile ilgili baskı vs varsa diye boşa çıkardım yanlız elektrik bağlantısını kesmedim (aynı olayı siğorta ile yapamam mı) sorun aynı devam ediyor.

sanırım sorunu cözebilecek ustayı bilen kimse yok

teybi çektim ancak sadece yerinden oynattım kablolar ile ilgili baskı vs varsa diye boşa çıkardım yanlız elektrik bağlantısını kesmedim (aynı olayı siğorta ile yapamam mı) sorun aynı devam ediyor.

Teybi oynatma ile olmaz. soketinden tamamen ayır.
çünkü teybin arkasından kontaga ve hıza göre ses için devir satine kablo gidiyor.
teybi tamamen ayır öyle kontrol et oynatma ile olmaz.

Geri