Devir saatimin ilginç sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan kaderaniz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracımı sabahları okula giderken çalıştırdığımda devir saatinin ibresi takılı kalıyor. Sıfırın biraz üstünde titriyor. Aynı zamanda hız göstergesi de çalışmıyor. Ama onun ibresi olduğu yerde kalıyor, titreme olmuyor.

Ne var ki öğleleyin okuldan dönerken, hava yumuşadığında, saatlerde hiç problem yaşamıyorum. Normal olarak çalışıyorlar. Havanın soğukluğundan takılı kalıyor diye düşünmüştüm. Bugün ise bir arkadaş EGR'den olabileceğini söyledi.

Tam da bayram üstü yola çıkacağım, yolda bırakır diye korkuyorum. Bilgisi olan varsa yazsın lütfen. Şimdiden teşekkürler...

Şarj ve akü problemlerinde bu sorunu yapar. Hava / Araç soğukken artması da Akü yönünde yorumlanabilinir. Aküye ve sarja baktırmanızı öneririm

Teşekkürler. EGR ile ilgili olabilir mi peki? Sanayiye bilinçli bir şekilde gideyim. Olası kazıklara hazırlıklı olayım. :)

Teşekkürler. EGR ile ilgili olabilir mi peki? Sanayiye bilinçli bir şekilde gideyim. Olası kazıklara hazırlıklı olayım. :)
Kesinlikle :) Ne yazıkki düzgün dürüst çalışan ustalar yok denecek kadar az... :(

EGR ile ilgili olacağını hiç düşünmüyorum. İbrede titreme var deyince, hava debimetresi geldi aklıma, o bir ihtimal olabilir.
Arkadaşın dediği gibi eletrik sistemi ve şarj kaynaklı bir sorun da olabilir.

araba değil de sadece ibre titrediğine göre elektrikle ilgili sıkıntı olması muhtemel.

sanıyorum ibre 0 ın üzerinde titrerken aracın çalışmasında bi sıkıntı yok.

Aracın çalışmasında en ufak sıkıntı yok. Tek problem saatler.

Bir de kafama akü/şarj meselesi takıldı. Nasıl oluyor da hava soğukken yapıyor sıcakken yapmıyor? Elektriksel bir şey olsa hep yapmaz mı?

akü teorisi hakkında bi fikrim yok ama,elektrikli aletlerin ortam sıcaklığına göre çalışmaları değişkenlik gösterir. bataryalar için de geçerlidir sanırım.

banada kadran dan gibi geldi nem fılan alıyor olabılır oksıtlenme fılan yapmıs olabılır bir bakım şart bence

Havanın ısısı ile ilgili olmadığını anladım bugün. Bayram dolaysıyla İskenderun'daydım. Hava da gayet güzeldi. Şehir içinde biraz dolaştım. Bir süre sonra durup dururken yine yaptı namussuz. Motoru durdurup tekrar çalıştırdım yine aynı. Antakya'ya doğru gelirken yolda bir yerde beş dakika kadar durdum. Çalıştırdım düzelmişti.

Hiç sevmem böyle şeyleri. Sorun çıkaracaksan da adam gibi bir sorun çıkar kardeşim. :) Ya çalış ya çalışma. Bir öyle bir böyle olmaz ki! :) İlginç! :)

Geri