Digital sesi Analog Cihazlarda Kullanmak.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun Ve Çözümü;

Evet, bir süre önce markası önemli değil Tv eskidiği için yeni nesil bir Led tv aldım.Servis geldi ve kurulumunu yaptı.Bende bir kaç yıl önce özenle aldığım 5+1 ses sistemimi bu Led tv ile kullanmak hevesi ile kurulumunu yaptım ve işin zırt dediği noktaya geldim.Led tv digital optik kablo ile yeni nesil Digital ses sistemleri ile uyumlu olduğunu fark ettim.Yani elimdeki ses sistemin benim için artık bir hurdadan ibaretti.Kulaklık çıkışından ses alabiliyordum fakat amacım Dolby Surrund kalitesinde ses almaktı.Yeni nesil ses sistemleri ise iyi bir şey almaya kalksan 500 tl ile 1500 tl arasında değişiyordu.
Bende digital sesi analog sese çevirecek bir adaptör arayışını girdim ve Playvision HDA-51A Digital Sound Decoder isimli bir cihaz buldum.Ve bu adaptör sorunu kökünden çözdü.Cihaz piyasada 175-200 tl arasında,Yani elinizdeki eski nesil analog ses sistemi amphi gibi cihazları rafa kaldırmadan yine harika ses kalitesini almanıza yarayacak...Reklam olmasın diye link eklemiyorum modeli ile arama yaptırınca cihaza ulaşabilirsiniz.

HDA-51A isimli ürünümüz, optik ve koaksiyel girişi olmayan amplifikatörler ve 5.1 ses sistemleri için özel olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca decoder özelliği sayesinde Dolby Digital, Dolby Pro Logic, DTS, AC-3 , HDCD gibi dijital ses formatlarını çözüp, 5.1 analog çıkış olarak ses sisteminizden almanızı sağlar.

Artık ses sisteminizi dijital girişi olmadığı veya çeşitli ses formatlarını çözemediği için değiştirmenize gerek yok. Ayrıca optik girişi olan ve sırf güncel ses formatlarını destekledikleri için yüksek fiyatlara satılan ses sistemlerini de almanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken, kullanmak istediğiniz cihazın dijital çıkışını HDA-51A nın uygun bir dijital girişine bağlamak ve cihazımızın 5.1 analog çıkışını da ses sisteminizin veya amfinizin 5.1 analog girişlerine bağlamak. Hepsi bu kadar...

Ürünün Teknik Donanım Ve Özellikleri:
* Alaşımlı kasa tasarımı, kaliteli elektronik koruma sağlaması
ile birlikte kolay ve görsel olarak çekici bir arayüz birimi sağlar.
* Otomatik olarak tanınan giriş sinyalleri: AC-3, DTS, PCM, Dijital sinyaller.
* Kod çözme biçimi: Dolby Digital, Dolby Pro Logic, DTS, AC-3 , HDCD.
* Koaksiyel sinyal girişi bir kanal, optik sinyal girişi iki kanal,
bir kanal L/ R simülasyon sinyal girişi.
* Yönetimi basit, tek tuş ile giriş kanalları arasında seçim yapmayı sağlar.
* 5.1 kanal çıkış arayüzü mevcuttur: 3 adet stereo çıkış.
* USB 5V çıkış arayüzü. (5.1 kulaklıkların güç gereksinimi için)
(USB portu bilgisayara bağlamayınız.)
* Sinyal yükseltici özelliği yoktur.
* S/N---120db
* Stereo ayrım derecesi --- 80dB(1KHZ)
* Gürültü çıkış frekansı --- 200uV
* Simulate çıkış frekansı ---2.2V
* Çalışması için gerekli güç 9V ve < 170mA
* Cihaz ölçüleri 105x75x25mm

aa.jpg

BHDA-51A_411.jpg

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir nevi araçlarda kullanılan deck çeviricilere benziyor...