Dik yokuşta motor titremesi

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün arkadaşımla gezerken dik bi yokuşa çıkmak istedim,Yokuşun eğimi nerden baksan 30 derece vardır(baya bi koltuğa yattık:D ).
Arabayı 4000 devirde yokuşta çıkardım(sadece 20 metre kadar çıktı),ama araba sanki devirden düşmüş gibi titreme oldu,tekerlekler patinaja da düşmedi,camlar açıktı patinaj sesi duyulurdu.Ama çok fena titredi ve 2 dk içinde bi koku geldi(sanki debriyajın kokusu gibi).Ama 4000 devirdeki o dik yokuştaki performansıda iyiydi(debriyaj balatası sağlam gibi;)
Bu titreme nedir sizce???

anlattığın debriysj kokusuna benzio.aracın baskı bilyası hidrolik bilya olduu için yakın zamanda yağ kacırmaya baslarsa şaşırma.debriyaj kacırıosa actıracan bi kere baskıyı

Dün arkadaşımla gezerken dik bi yokuşa çıkmak istedim,Yokuşun eğimi nerden baksan 30 derece vardır(baya bi koltuğa yattık:D ).
Arabayı 4000 devirde yokuşta çıkardım(sadece 20 metre kadar çıktı),ama araba sanki devirden düşmüş gibi titreme oldu,tekerlekler patinaja da düşmedi,camlar açıktı patinaj sesi duyulurdu.Ama çok fena titredi ve 2 dk içinde bi koku geldi(sanki debriyajın kokusu gibi).Ama 4000 devirdeki o dik yokuştaki performansıda iyiydi(debriyaj balatası sağlam gibi;)
Bu titreme nedir sizce???

debriyaj kaçırmış olabilir..

dik yokuşta kalkış yaptıysanız yüksek devirde balata aşırı ısınır ve titremeyle kaçırabilirde,debriyaj pedalıda sertleşir aynı zamanda,
balata soğuduktan sonra normale döner ama ciddi bir darbe yemiştir artık,yakında rengini belli eder:(

bugün aynı arıza bi müsterimin basına geldi ve baskının halini görmenizi isterdim adeta moraramıs .plaka desen yanmıs...

Daha önceden balatanın değişip değişmediğini bilmiyorum.
Eğer balata dediğiniz gibi oluyorsa kendi başımıza iş aştık demektir :D
Peki o kadar yüksek devirde neden titredi???Balata tam tutmasa bile sadece kaçırma yapar, titreme yapmaz gibi bana göre(ben bu işleri bilmem,ama benim kafamın bastığı bu:))

benim araçta öle dik biyerden kalkmiştim arabada doluydu epey baya zorlandi debriyaj o gün baya bi yoğun koku gelmişti ondan snra araç her zorlandinda titreme oluyor.o şekillde 30,000km yol yaptim haylanda yapiyorum bi sorun yok şimdilik ama titreme oluyor aradan.nedendir bende bilmiyorum:D

İyi iyi o kadar km gidiliyosa sorun deil benim için:D.Zaten yaza girerken bakıma sokcaktık,bu vesile olcak artık :p

benim araçta öle dik biyerden kalkmiştim arabada doluydu epey baya zorlandi debriyaj o gün baya bi yoğun koku gelmişti ondan snra araç her zorlandinda titreme oluyor.o şekillde 30,000km yol yaptim haylanda yapiyorum bi sorun yok şimdilik ama titreme oluyor aradan.nedendir bende bilmiyorum:D

valla benimki okadar gitti seninki ne kadar gider bilmem garanti vermiyorum:D

Geri