dingili gönyeye getirmek.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş bey cahillimize sayın ben bu robot işini ilk kez duyuyorum robot opel servislerinde bulunuyormu yoksa farklı bir uzmanlık alanımı robot mekanik ,kaborta ,şase ,elektronik gibi arızaların tümünü gösterebiliyormu ?
Estağfurullah cahillik ne demek. Robot büyük kaportacılarda ve servislerde bulunur, farklı aparatları sayesinde farklı araç modellerine ait orjinal şase ölçülerine ayarlanabilir, tıpkı rot ayarı gibi. Sadece kaporta işlerinde kullanılır.

Mesela en basitlerinden biri

simsek14a.jpg

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanızda alt kısımda bazı oyuklar girikler çıkıklar olur bu deliklere veya oyuklara jig denilen aparatlar oturur.Jig aparatı her araca özeldir ve genellikle türkiye bayilikleriyle robotçulara kiralanır.Celette diye aratın bulursunuz...Robotsuz şase tamiri de olur ama nasıl olur çamurlugun ucuna kadar çektirirsin işte ne biliyim bi yeri kerteriz alır oraya lazer tutarsın

fakat x-y-z eksenlerinde kusursuz işlem isteniyorsa jig şarttır arkkadaşlar..saga sola yatık bisürü araç var piyasada ve trafikte tehlike yaratıyolar.

Corsacı arkadaş ta oraya buraya para vermesin kendisiyle tanıştık.Para biriktirsin sıfır dingil alsın.

Lazerli rot ayarına girmeli ayrıca tekerlerdeki çarpık çurpuklugu ölçer bu alet kamberi ölçer o yüzden bir gir derim

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://cgi.ebay.de/Richtsatz-Celett...93?pt=Spezielle_Werkzeuge&hash=item2563ad5865

bu mesela jig seti celette takım için mesela bunu satın alıp robotçuya gidersiniz orda eleman celette setle milimetrik ayar yapar yani insan insiyatifine bırakmıyor.Fakat taklalı arabada etkili mi bilemiyorum ön yan arka darbeleri birebir düzeltiyor..

Bende calibra vardı şasesi yamuktu gerisi düzgündu istanbulda bir kaç robotçuyla konusmustum göründüğü kadarıyla işçilikleri düzgündü. Jig takımının saatlik 20 euro sanırım kiralandıgını ve sadece yetkili robotcu bayilerine kiraya verildigini söylemişti bir beyfendi .Ben arabayı vuruk kırık ugraşmadım sattım gitti ama adamın telefonu hala cebimde istersen vereyim görüşün en azından bilgi bilgidir.

Hatta adam şaşırmıştı calibraya bu muameleyi gösterecek ilkkez sisi görüyorum o arabayla çok büyük anılarınız olmalı demişti..ellerinde lüks sınıfın jigleri oldugunu benimkini ingiltereden siparişle getireceklerini söylemişti.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç ugraşmak istemiyosan ezik de2 3 eksiğine sat için rahat olsun