Dizel yakıtlar...

muratsahh

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sızce hangı markanın hangı dızel yakıtı daha verımlı ve ekonomık ?

shell vpower benım favorım ....

arkadaslar yakıtlerın hepsı aynıdır.tek fark ıstasyonların depo temızlıgı ve yakıtı depoda dınlendırmelerı faktorudur.

Hasanustun ' e katılıyorum , gtl bıraz daha serileştiriyor hani aracın motoruna yenı yag koymus hissi alıyorsunuz o kadar ama daha cabuk bıttıgı kanatindeyim ..

gtl uzun yolda daha fazla km yaptırıyor..ve araç daha seri..ama fiyat malum..ben shell kapanaldır total kullanıyorum ama sanki geçen kışa nazaran şehiriçi daha fazla yakıyor totallle..

Total ve ya Opet kullanıyorum.Yeni sayılacak bir Opet bayisi var tanklar vs. temizdir diye orayı tercih ediyorum :)

markalardan ziyade güvendiğiniz yerlerden almak daha mantıklı geliyor

ben şu ana kadar corsa da hep shellden aldım farklı istasyonları da kullanmak istemiyorumm

şehir dışına çıktığım zaman da kuytu köşede kalan yerleri tercih etmiyorum temiz görünümlü göze hoş gelen yerleri tercih ediyorumm ve bazı istasyonlarda arı kovanı gibi oluyor bunları da tercih etme nedenim olabiliyor ama bu dediğim şehir dışında ve bilmediğim yerler için geçerli

bir süredir aracımda çekiş düşüklüğü problemi yaşıyordum. yani araba eskisi gibi gitmiyordu. arabadan bile soğudum bu yüzden. yeni araç arayışına girdim. sonra dizellerde kurum olayı aklıma geldi.

hatta şöyle de bir konu açmıştım.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=73327

bunu araştırırken shell v-power gtl yakıtı çıktı karşıma. daha temiz yanma sağlıyormuş ve motoru temizliyormuş. uzun bir süredir yakıtı evime yakın açılan opetten alıyordum. aldım 100 TL lik GTL. arabanın gidişi birden değişti. (bukadar kısa bir sürede bir temizlik yapacak hali yok tabii) eskisi gibi gitmeye başladı. (psikolojiktir falan demeyin sakın arkadaşlar, değil) artık bu gtl mi çok iyi, yoksa opetin yakıtı mı kötü, yoksa bizim ordaki istasyonda mı bi numara var bilmiyorum. ancak tek bir gerçek var araba eskisi gibi gitmeye başladı. bu yakıtı bitirince tekrar aynısından alıcam. ondan sonra ise normal v-power alıp deneyeceğim bakalım, opet mi dandik yoksa GTL mi çok iyi.

not : önceleri yakıtımı öncelikli olarak shell den alıyordum ama arasıra opet, total, po falandan da alıyordum.

hasanustun bu konuyu acarmısın neden hepsı aynı ? yanı bız sadece psıkolojık olarakmı ıyı buluyoruz gercekten dedıgın gıbımı ?

benım sahsı fıkrım nural k34gıbı shell v-power ve shell v-power gtl yakıtlarının gercekten aracın cekısını degıstırdıgı yonunde.

hasanustun bu konuyu acarmısın neden hepsı aynı ? yanı bız sadece psıkolojık olarakmı ıyı buluyoruz gercekten dedıgın gıbımı ?

benım sahsı fıkrım nural k34gıbı shell v-power ve shell v-power gtl yakıtlarının gercekten aracın cekısını degıstırdıgı yonunde.
tabı memnunıyetle acarım. Turkıyedekı benzın ıstasyonlarının yakıtı aldıkları yer aynıdır.yanı opet tırları da shell tırları da po tırlarıda yakıt almak ıcın aynı dagıtıcıya gıderler.buradan yakıtlarını tanklarına doldururlar ve ıstasyonlara bosaltırlar. bu yakıtın Turkıyede baska yerden alınabılme ıhtımalı yoktur.sehırler arasındakı pompa fıyatlarındakı farklılık da bu dagıtıcıya uzak olmanın getırdıgı naklıye farkıdır. hemen kısaca bır ornekle de acıklayayım neden yakıtların aynı oldugunu. Manısada bulunan Shell ıstasyonu(mıgrosun karsısı) kapatıldı ve sımdı aytemız petrol oldu.kapatılmadan once yakıtımı hep bu shell ıstasyonundan alırdım.sahıbı tanıdıktı.ve depo temızlıgınden yakıtın dınlendıgınden emındım. kapatıldıktan sonra sahıbı yıne aynı kaldı.sadece ısım olarak shell ıle calısmadıklarını aytemız olarak devam edeceklerını soyledı.yakıt konusunda bır fark yok mu yanı dedım.hayır yakıt yıne aynı yakıt, sadece shell ın kar marjı cok yuksek oyuzden onlarla calısmayacagız artık dedı.suan da aynı ıstasyonda eurodızel yakıt 3.25 lıra depo aynı depo.calısanlar aynı calısan.umarım acıklayabılmısımdır.

Geri