Dizel yakıtlar...

bır sonrakı konuyu maslak cıvarındakı en kalıtelı benzın ıstasyonu hangısı dıye acıcam :) hatta acıyorum....

maslak cıvarında bıldıgım kadarıyla opet var besıktas yönune dogru gıderken sağ tarafda kalıyor hatta vaktınde bı rivayete göre hiç bos kalmıyormuş pompaları :D

Türkiyede 3-4 firmanın dolum tesisleri var, diğer firmalar da o tesislerden alıyor. Antalyadan örnek vermek gerekirse şu anda mevcut birisi shell'in olmak üzere 2 dolum tesisisi ve bir de yapımı devam eden opet'in dolum tesisi var.
Antalya, Isparta, Burdur bölgesindeki tüm akaryakıt istasyonları bu iki tesisten mal aliyor. buraya kadar tamam ancak bazı firmalar örneğin BP gibi, kamyonu doldurduktan sonra yakıtın içerisine kandi katkı maddelerini ilave ederler. bazıları ise direk satışa sunar.
ben de yıllardır shell den alıyordum ancak yakıtın bu kadar pahalı olduğu bir ortamda en pahalı yakıtı shell satınca kıl oldum şimdi LUK dan alıyorum.
hem yakıtı çok güzel hemde normal pompa fiyatı 100krş kadar ucuz üstüne bir de%5 indirim yapıyor. bir depoda 10 lira kadar fark ediyor.
aslında öncelikli konu markadan çok istasyonun ciddiyeti, işletmesi ve dürüstlüğü. güvendiğiniz bir istasyonsa markası çok önemli değil.
tankları bakımlı ise, mal boşaltılınca dinlenmeden satışa sunulmuyorsa ve işletme ciddi anlamda sahibince kontrol altında tutuluyorsa marka çok önemli değil.
hele bu pahalılıkta bu şartları sağlayan kim ucuz veriyorsa ondan alın.

maslak cıvarında bıldıgım kadarıyla opet var besıktas yönune dogru gıderken sağ tarafda kalıyor hatta vaktınde bı rivayete göre hiç bos kalmıyormuş pompaları :D

*bir donem alırdım oradan ama nedense sogudum opetten yakıtı bence kalıtelı degıl... daha gerıde sanayı gırısınde shellı kullanıyorum onu denedınmı hıc ? bu arada opette gercekten hıc bos olmuyor hep dolu masallah...

yeri gelmişken, opet'in yakıtı mı daha iyi, shell'inki mi? opet malum, hiçbir şeyi ucuza satmıyor, ben de opet'ten alıyorum mazotu. Belki Shell'e geçebilirim sayenizde.

ben shelden opete gectım belkı depoda 3 5 tl fark edıyodur ama kesınlıkle performans ve yaptıgım km olarak cok daha memnunnum... tabı bu benım fıkrım kullandıgım ıkı ıstasyon var ya maslak shell yada yenıkoy shell.. arkadaslar ıstasyon kalıtesının onemını ısrarla soyledıklerı ıcın yazdım...

Ucuz mazot favorim ama ist da yok :)

istanbulda fullpet var yaa bas bas bagırıyor adamlar . lukoıl varsa ghozunuz kapalı alın derım.zıra rusyanın ve dunyanın sayılı buyuk petrol sırketlerınden.tabı yıne duzgun bır ıstasyon olması kaydıyla.

bugun 100 liralik aldim aytemizden,
insallah pisman olmam,kotu veya iyi sonucu burdan paylasirim,

bu arada ıkıdır aytemızden alıyorum yakıtı.depoyu doldurmam genelde ceyrek depoya ındıkce 50 lıra alırım.ben herhangı bır sorun gormuyorum aracımda.sadece ılk aldıgımda pompacı depo kapagını tam kapatmamıstı :D

bu arada ıkıdır aytemızden alıyorum yakıtı.depoyu doldurmam genelde ceyrek depoya ındıkce 50 lıra alırım.ben herhangı bır sorun gormuyorum aracımda.sadece ılk aldıgımda pompacı depo kapagını tam kapatmamıstı :D
:)insallah hicbir arkadas soun yasamaz,
bende de pompa mazot vermedi,3 pompa degistirdim,calisan elemanlar acemi gibi geldi bana,10 dakikada zor ciktim :confused:

Geri