Dizel yakıtlar...

bu arada shell gtl nın aracın cekısını degstırdıgı dogrudur.cunku daha ınceltılmıs bır yakıttır.bır baska fırma da aynı gtl urununu cıkarsa ıkı ıstasyon arasında etı ıle ulker gıbı kalıte farkı tat farkı olmaz.bunu demek ıstedım. urun aynı ıse ıstasyon sadece depo temızlıgı ve dınlednırme faktorunu katabılır ısın ıcıne.eurodızel ıle gtl dızel aynı yakıtlar degıl zaten

Son düzenleme:
hasanustun
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim
pekı kafama takılan su bu adamlar yok vpower yok ctl yok fullshave gıbı yakıtlar cıkarıyolar madem soyledıgın gıbı yakıt tek yerden cıkıyor bu adamlar nasıl bu urun cesıtlılıgını cıkarıyorlar ? yanı tesıslerınde ısleyıp katkımı atıyorlar ıcıne ? yoksa ıstasyona gelıp oradamı bı ıslem goruyor ?
konu hakkında bılgı sahıbını bulmusken kafamızdakı herseyı soralım :)

tum benzın fırmaları tuprastan alır yakıtı.ornek vermek gerekırsede bp ıle shell nekadar faklı ıse sızın yakınınızdakı shelle bızım burdakı shellde okadar faklıdır:)marka onemlı degıl temız ve kalıtelı olsun:)her mc donald her burgerda aynı degıl mesela

Son düzenleme:
ben yakıtların aynı olduğunu düşünmüyorum. yukarıda da yazdığım gibi opetten sonra gtl koyunca aracın gidişi acayip değişti. eskisi gibi oldu. bundan sonra da shell vpower koyacam ki muhtemelen opetten daha iyi gidecek araba çünkü önceden vpower kullanıyordum. yakıtı aldıkları yer aynı bile olsa istasyona gelmeden önce mutlaka bazı işlemlere tabi tutuluyorlar.

bır sonrakı konuyu maslak cıvarındakı en kalıtelı benzın ıstasyonu hangısı dıye acıcam :) hatta acıyorum....

yakın bı dostumun sılıvrıde benzın ıstansyonları var ona sormustum madde hep aynı benzın hep aynı benzın yukarıdakı arkadasımın verdıgı ornek gıbı tuprastan alınan yakıt shellın kendı rafınesınde gtl halıne getırılıyor sadece katkı konuyor.oda shell farkı.ama her gtl kalıtelı degıl buda ıstasyonun kalıtesınden temızlıgınden.bende opetten motorın alıyorum ama her opetten almıyorum:)

hasanustun
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim
pekı kafama takılan su bu adamlar yok vpower yok ctl yok fullshave gıbı yakıtlar cıkarıyolar madem soyledıgın gıbı yakıt tek yerden cıkıyor bu adamlar nasıl bu urun cesıtlılıgını cıkarıyorlar ? yanı tesıslerınde ısleyıp katkımı atıyorlar ıcıne ? yoksa ıstasyona gelıp oradamı bı ıslem goruyor ?
konu hakkında bılgı sahıbını bulmusken kafamızdakı herseyı soralım :)
tuprasın sıtesıne gırersen orada urunlerımız baslıgı altında sadece motorın bulunur.yanı shellın bana daha ınceltılmıs motorın uretın deme sansı yok.tamamen aldıkları motorıne kendı katkı maddelerını katarak elde ettıklerı urunler bunlar.ama benzıne dıkkat edersen kursunsuz 95 ve kursunsuz 95 premıum adı altında ıkı urun gorursun :) yanı bunlar orada uretılıyor. yerı gelmısken tekrarlayayaım yakıtların aynı olmadıgını dusunen arkadasıma cevap olarak.eurodızel ıle gtl aynı yakıtlar degıl zaten. bu kırsal motorınle eurodızelı karsılastırmak gıbı olur. euro kırsala gore ıyıdır, gtl euroya gore.zaten fıyatları da farklı bu urunlerınama sana sunu soyleyebılırım.onurunda dedıgı gbı her burger kıng bıle aynı olmuyor.baska bır ıstasyondan shell gtl aldıgında aynı hıssı yasayamayabılsın.

yani aytemize gidip %7 indirimli yakit alabilirim mi oluyor bu tartismanin sonucu?

%7 indirimlı olmasın tam fıyata shellden aldgınız yakıt bıle farklı olabılıyor.ucuz dıye kotu olacagı anlamı tasımıyor.belkı ıyıdır.kullanmadan bılınmez bıkere deneyın memnun kalırsanız bıdaha alırsınız.en kotu performans dusuk olur kaltesız yakıtı bıkere kullanınca

%7 indirimlı olmasın tam fıyata shellden aldgınız yakıt bıle farklı olabılıyor.ucuz dıye kotu olacagı anlamı tasımıyor.belkı ıyıdır.kullanmadan bılınmez bıkere deneyın memnun kalırsanız bıdaha alırsınız.en kotu performans dusuk olur kaltesız yakıtı bıkere kullanınca
bugun 100 liralik aldim aytemizden,
insallah pisman olmam,kotu veya iyi sonucu burdan paylasirim,

Geri