Ehliyetimi Kaptırdım Geri Alma Yolu Varmıdır...

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bence yasal sınırın üstüne çıkıldıysa hiç geri vermemek üzere alıcaksın ehliyeti arabayı da 3-5 yıl men ediceksin trafikten

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hatta sürücünün gözleri kör edilmeli ki bir daha asla araba kullanmasın. Olur mu öyle şey? O zaman ehliyetsiz araç sürücüleri, frenleri bozuk veya aşırı yüklü araçları kullananlar da her an kazaya sebebiyet verebilecekleri için en ağır bir şekilde cezalandırılsın. Bu ülkede cinayet işleyenler bile en fazla 10 sene yatıp çıkmıyorlar mı? Kanunlara karşı gelmek, başkalarının özgürlüklerini kısıtlamak hatta hayatlarına kast etmek elbette güzel şeyler değil. Bence siyasiler şirin gözükmek için sık sık af çıkartmasa, yasalar herkese eşit olarak ve harfiyen uygulansa sorun zaten büyük ölçüde çözülür. (uygulamalar o kadar laçka ki bakın arkadaşımız bile para verip işi çözmeye yeltenmiş, demek ki bir yerlerden cesaret almış veya daha evvel bu yolla iş çözenler ona akıl vermiş)

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk önce alkollü araç kullananlar için verilen ceza dahada arttirilir inşallah ehliyeti kaptirmişsin acidimmi acimadim valla :) niye olduğunu hepimiz biliyoruz artik cana gelceğine ehliyetine gelsin.

Son düzenleme:

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk önce alkollü araç kullananlar için verilen ceza dahada arttirilir inşallah ehliyeti kaptirmişsin acidimmi acimadim valla :) niye olduğunu hepimiz biliyoruz artik cana gelceğine ehliyetine gelsin. Geçen gün bende ilk defa yakalndim alkol testine epeyde içimiştim ama üflerken şuna dikkat edin 1 sn üfleyip hemn birakip tekrar üflerseniz eğer cihaz bozulur tekrar başlatmak zorunda kalir ben bunu 3 defa peş peşe yatim her seferinde düzeltmek zorunda kaldi alkollü olduğumu bildiği halde niye çikmadiğina şaşirdi :) peşine ne yediğimi sordu bende vivident çilekli sakiz çiğnediğimi söyledim tamam geç dedi yemin ederim :) taktik bu
önce alkollü araç kullananların cezası katlansın diyosunuz sonra kontrolden kaçmak için taktik veriyosunuz. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, bilemedim...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk önce alkollü araç kullananlar için verilen ceza dahada arttirilir inşallah ehliyeti kaptirmişsin acidimmi acimadim valla :) niye olduğunu hepimiz biliyoruz artik cana gelceğine ehliyetine gelsin. Geçen gün bende ilk defa yakalndim alkol testine epeyde içimiştim ama üflerken şuna dikkat edin 1 sn üfleyip hemn birakip tekrar üflerseniz eğer cihaz bozulur tekrar başlatmak zorunda kalir ben bunu 3 defa peş peşe yatim her seferinde düzeltmek zorunda kaldi alkollü olduğumu bildiği halde niye çikmadiğina şaşirdi :) peşine ne yediğimi sordu bende vivident çilekli sakiz çiğnediğimi söyledim tamam geç dedi yemin ederim :) taktik bu
ne biçim iş bu!! bir dediğin bir dediğini tutmuyor hemşerim az yukarda acımadım demişsin sonra da matah bir durum gibi çevirmeden nasıl kurtulduğunu anlatmışsın kendince:(:(

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hangi taraftasınız ? Bir yandan cezayı savunuyorsunuz bir yandan içtim kurtuldum deyip yol gösteriyorsunuz ???

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanirim cok ictiniz vucudunuzda daha alkol dolasiyor...biraz dinlenin , iyice dusunun oyle yazin...

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanliz şöyle bişeyvar ben o günden sonra töbe ettim içkiye ogün o yakalanmam bana ders oldu, polisin yanindan arabayi çaliştirip iki metre zor gittim sonra zar zor iş yerine gittim kaputu açtiğimda gözlerime inanamadim gerisini anlatmicam hala şuan onun cezasini çekiyorum maddi olarak arabam ogünden sonra tam 1 tl yakiyo yemin ederim neyse ben o msjimi silcem sizde kopyalamişsiniz sizde sileriniz...

SNR!!!

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam abıler ya acmaz olaydım konuyu sılemıyorumda yazmayın ıyıce moralımı bozmayın ben zaten bılıyorum dogru bısey yapmadıgımı ve hatalı oldgumu zatn o gunden sonrada alkole tovbe yanı bı faydası yok hep zararı var anlmms oldum br musbt bn nasıhattn ıyıdr demısler ve gordum anladım bnde ve daha alkolde yok 6 ayda ehlyt yok ve bazı arkdasalar yazmıs ehlytsızde surersn dıe oyle bıseye kalksmamm aslaa. yapılcakda bısey yok 6 ay beklıcem nasl herkz beklıyorsa bnde beklıcemm