Elektronik Vanalı Egzost Sistemi hakkında bilgisi olanlar...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 34BCT70
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten araştırdığım kadarıyla her araca uyum sağlıyormuş 250 tl civarı fiyatı var.yakın çevremdeki egzostcularda böyle bir sistem yok genel olarak bilgisi olanlar özellikle taktırmış olanlar yorum yazarsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...
LÜTFEN 3. SAYFADAKİ İLANA BAKINIZ.

Son düzenleme:
bostancı koprusunun altında bi egzostcu vardı sanırsam o yapıyodu...

Trafik polisi olsam egsozundan acayip sesler çıkan araçları, motorsikletleri durdurur yazabileceğim ne kadar ceza varsa yazardım.

Boşver arkadaş vanalı egsozu ne yapacaksın?

Sağol Fatih.

Aykan abi Ben aşırı gürültülü ses sevmiyorum zaten.Arkasından küfür ettirecek,çevredeki insanları düşüncesizce rahatsız edecek egzos takanlardan nefret ediyorum ve arkalarından sövüyorumda...
Ben bilerek vanalı istiyorumki e5 e çıktım açıp kendi gazımı alıyım :D Sonra düğmeye basıp vanayı kapatıp orjınal geziyim çevreyi rahatsız etmeden.

öyle bir uygulama var. Orta susturucunun arka tarafından boş bir boru çıkartıkıyor ve ağzına motorlu bir kapak takılıyor. İçeriye yerleştirilen bir düğme sayesinde motoru çalıştırıp egzosta sonradan takılan borunun ağzı açılıyor yada kapanıyor. Yaptırırmıyım? HAYIR. Antalya Konyaaltında gözümle gördüğüm bir uygulamayı anlatayım. Sealife Hotel'in olduğu kavşağın dört tarafını polis kesiyor. Bütün araçları durdurup gaza bastırtıyor ve oynanmış egzostu olan araçlara ceza yazıyordu.

öyle bir uygulama var. Orta susturucunun arka tarafından boş bir boru çıkartıkıyor ve ağzına motorlu bir kapak takılıyor. İçeriye yerleştirilen bir düğme sayesinde motoru çalıştırıp egzosta sonradan takılan borunun ağzı açılıyor yada kapanıyor. Yaptırırmıyım? HAYIR. Antalya Konyaaltında gözümle gördüğüm bir uygulamayı anlatayım. Sealife Hotel'in olduğu kavşağın dört tarafını polis kesiyor. Bütün araçları durdurup gaza bastırtıyor ve oynanmış egzostu olan araçlara ceza yazıyordu.
Cevabınız için teşekkür ederim.Evet o polisler istanbulda'da çok..
Bir önceki aracım Taunusta sırf egzos borusu çirkin diye abarth taktırdım ve emin olun çevrede kulak ütüleyen egzosların % 15 i kadar ses ancak yapıyordu.Yani rahatsızlık vermiyor,sadece çok hafif kafa ütülemeyen ses veriyordu.
Sahil yolunda polisler çevirdi.Dediğiniz şekilde ceza yazıcaz dediler.Peki dedik yazın haklısınız.(diğerleri gibi rüşvet vs. kesinlikle söylemem.)
Cezayı yazdı demezmi,arabayı bağlıyacaz.Onada tamam dedik gittik bağladılar.Arabayı bıraktıktan sonra demezlermi, Araba yeniden muayene yapılacak.3 hafta önce sıfır yapıldı etme tutma abi diyoruz yok. illa muayene.
Şansa ruhsatında sayfası bitmişmi.Birde onları kilitlediler...Tam tamına maliyeti 470 tl.
Bende bu sebepten vanalı istiyorum.
vanalı olursa zaten sadece e5 te açıp,ara yollarda kapatmak için takmak istiyorum.

ben caddede civic'te görmüştüm polisi görüp kapattı sanki aile aracı devam etti birde :D

Berkay selam ben Can abin (MERKEZ)

Arabanı bağlatlatmışsın geçmiş olsun üzüldüm ama okurken de çok güldüm. : ))) Senin yaşlardayken aynı senin kafadaydım. Sırası ile ÖTV öncesi peugeot 504,ötv sonrası otomtik farlı mazda 323 ve tipo sahibi oldum bu 3 arabanında suyunu çıkarttım modifiyesine ve polislere/cezalara çok büyük para harcadım rahatlıkla servet diyebilirim. En çokta başım eksoz dan ağrıdı bizim dönemde rüşvette vardı. Buna rağmen sayısız araba bağlattım : ))) Senin gezdiğim mekan doğrudan çevirmelerin göbeği bana kalırsa bu eksoz işinin vanalısına bile girme.

Berkay selam ben Can abin (MERKEZ)

Arabanı bağlatlatmışsın geçmiş olsun üzüldüm ama okurken de çok güldüm. : ))) Senin yaşlardayken aynı senin kafadaydım. Sırası ile ÖTV öncesi peugeot 504,ötv sonrası otomtik farlı mazda 323 ve tipo sahibi oldum bu 3 arabanında suyunu çıkarttım modifiyesine ve polislere/cezalara çok büyük para harcadım rahatlıkla servet diyebilirim. En çokta başım eksoz dan ağrıdı bizim dönemde rüşvette vardı. Buna rağmen sayısız araba bağlattım : ))) Senin gezdiğim mekan doğrudan çevirmelerin göbeği bana kalırsa bu eksoz işinin vanalısına bile girme.

Merhaba Can abi.Aynen bende aşırı para harcadım ve harcamaya devam ediyorum.:)Ama elimde değil yani bişeyler yapmadan duramıyorum.Dediğin gibi gezdiğim yerlerde haddinden fazla çevirme oluyor,en temizi taktırmamak.İnşallah bu sevdadan vazgeçerim ama dayanamam gibime geliyor:D Yorumun için teşekkür ederim abi.Saygılar:)

Geri