Enjeksiyonlu araç sahipleri.. AYGAZ a dikkat. !!!

bende sürekli aygaz kullanıyordum. bu sefer shell den aldım bakalım ne gibi farklılıklar olacak .

arkadaşlar az önce lpg yi taktırdığım usta ile görüştüm. bafradan kaşif usta. son zamanlarda aygaz kullanan lardan bu tür şikayetler geliyormuş. filtrelerden sıvı çıkıyormuş. bende karar verdim katkısız lpg kullanacam şimdiye kadar hep aygazdan alıyordum. artık total den alacam. usta aygaz hep reklam dedi.

Zaten ankarada aygaz zamdan sonra 1,66 TL oldu. Ben bir kaç defadır BP denalıyorum fiyatları aynı, ama sanki gidilen mesafede bir değişiklik yok gibi. gerçi hava şartları ve trafik durumunun birebir aynı olması gerekli tam tespit için. Bence mümkün olduğunca içinde katkı olmayan LPG, benzin ve dizel kullanılmalı.

Konya yolunda güven gaz, nar gaz falan gibi istasyonlar var:D hatta taksiciler şu güvengaz a çok takılıyorlar hiç oralardan alan varmı acaba?

Konya yolunda güven gaz, nar gaz falan gibi istasyonlar var:D hatta taksiciler şu güvengaz a çok takılıyorlar hiç oralardan alan varmı acaba?

güven gazdan zaman zaman alıyoruz ankaraya falan giderken. ama bahsettiğim istasyon aksaray tarafında yaklaşık 5-10km dısarıda. 40lt gaz ile ankaraya gidiyor tekrar aynı istasyona kadar gönüyoruz... yaklaşık olarak 450 km falan. tabi aracından aracına ve kullanıma göre değişir. galiba 1,49dan satıyorlar ltsini. ama arkadaslar size ciddi ciddi SELGAZ'ı tavsiye ederim. bu kurumla hiç bir ilişkim yoktur. bir kaç mesajımda yazdım reklam olarak algılanmasın. ben aracıma genellikle selgazdan alıyorum ve bp'den aldığım ile aynı yolu gidiyorum. özellikle şehir dısına giderken bir kaç depo yakıt harcağımızı düşünürsek biri 1,83lira biri 1,49lira buyrun hesaplayın ;)

Son düzenleme:
son ölçümler...

Shellgas dan aldığım 20 tl lik gaz bugün bitti. Ankara Dikmnen Caddesi Polisevi kavşağından 1.62 ye almıştım. 12,3 lt lpg yaptı. Ankara K ören - BAkanlıklar sabah ve akşam trafiği git gel yaptım 121 km yaptı. 1.6 8 v otomatik. bunun 8 km sine yakını benizne gitti. 113 km. 10.7 lt yakıt 100 km de. 10,7 * 1,62 = 173 kr. Çeklş gayet iyi. Sessiz çalışıyor. Totalın gazı gibi gürülütülü değil. Böylelikle aygaz ın ilk mesajda yazdığım durumu kendi açımdan teyit edilmiş oldu. Aygazda iken bu durum tamamen şöle idi 100 km 13,5 -14 lt gaz. * 1,66 = 224 kr. Hesap ortada. tüm kenarlara eşit uzaklıkta. Takdir siizn arkadaşlar... Ben bundan sonra sürekli ordan alıcam. bugün gidip bir depo aldım.
Ankara daki arkadaşlar için Dikmen Caddesi Polsievi kavşağındaki SHELL i öneririm. Personel, temzilik, gaz kalitesi... her açıdan ii gibiler. Umarım bozulmazlar...

ayrıca AYGAZ ve OPET e telefon umaralarımı bırakarak uzun uzun anlattım sorunu beklşiyorum bir yetkili arasın lütfen dedim. Ama kimee dediiimmm. Kimse aramadı maalesef. :( Böyle büyük bir gruptan daha sıcak daha ilgili olmalarını bekliyor insan. yazık....

Son düzenleme:
Shellde hangi gaz markası var.. Bizim burda gördüm ipragaz satiyordu???

bazi istasyonalrda farklılık oluyor. sizin aldıgınız neydi?

Geri