Enkaz II

Ömer restorasyon aşamasında asıl arabanın haricinde kaç tane Anadol kullanmıştınız?

Asıl araba üstteki 67, boptaki 69 hurda, arkadaki 68 arkadaşın geçen sene topladığı araç. Üretim standartı olmadığı için 69 dan sadece 1 tane güneşlik aldık o kadar. 67 ler 1200cc(1760 tane üretilmiş) 68 lerin yarısı 1200cc sonra 1300cc ye dönmüş. Arkadaşın A1 1300cc, 69 yürür durumda hurda; biraz karışık oldu galiba :)

Abi orjinal jantları değilde sonradan aldığım 15'lik jantları kendım sprey ile boyucam yarın inşallah.Çizik ezik vs. yok heralde sadece zımparalamak gerekli değilmi ?

Temizse zımpara yeterli olur, sprey kutusunu iyi çalkala içinde bilye var sesini duyarsın arasıra salla boya karışımı her basışında eşit olur, kuruma sürelerine dikkat et, boyadan sonra vernik atmayı unutma.

Buda bizim 2 numara, koltuk olmamasına rağmen binmek istiyor
40op.jpg

Allah kolaylık versin. Güzel bir serüven ama emek ve sabır istiyor okuduğum kadarıyla.. insan heveslenmedende yapamıyor.. İnşallah emeğinin karşılığını sonuna kadar alırsın..

Teşekkürler, sabır en önemli nokta, mesela basit bir civata da bile ustaya bir şey öneriyorsun olmaz öyle şey diyor, sonra senin dediğine geliyor ama iş işten geçiyor, yapacak bir şey yok, istediğin gibi olmuyor, mecbur katlanıyorsun. Araç 67 ve orijinal olduğu için bozmak istemedim, herkes baskı yaptı, bunu kullanamazsın direksiyonu yeni tipe çevir, şurasını şöyle yap burasını değiştirelim vs. ama hiçbirini değiştirmedim. :) Yoksa yapacak çok şey vardı mesela hazır bekleyen 72 Ford dan çıkma V6 2800 motor, otomatik şanzıman, diferansiyel, hidrolik direksiyon gibi :)

İşte bizim Suat Usta, zamanında Anadol fabrikasında çalışmış.
Hemen önlüğü giydi işe başladı.
111opk.jpg

Kaput kuşumuz
41op.jpg

Aracın tabanına daha önce yalıtım amaçlı zift ile cam elyafını karıştırıp sürmüşler, temizlemek bana düşecek.
42op.jpg

Benden önceki sahibi mimardı ve aracı toplamak için almış, ne yazık ki aracı inşaat işçilerine vermiş çimento, kum vs. taşımış. . . bagaj kanıt dolu . . .

43op.jpg

Ön kısımda çok temiz değil
44opq.jpg

Geri