erg valfi ne sıklıkla kirlenir

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracımı geçen cihaza bağlattım erg arızası gösterdi. Aklıma takılan konu bu parka ne sıklıkla kirleniyor?

yakıta bağlı

Eski araçlarda kör tıpa yapıyorlar bildiğim kadarı ile. Yeni nesil araçlarda cihazla yazılımsal olarak iptal edilebiliyormuş ama sanırım bu opcom harici bir şeyle oluyor.

Eski araçlarda kör tıpa yapıyorlar bildiğim kadarı ile. Yeni nesil araçlarda cihazla yazılımsal olarak iptal edilebiliyormuş ama sanırım bu opcom harici bir şeyle oluyor.

Şimdi biraz netten baktım da çok araç kullanıcısı iptal ettirmiş. Bir çok kullanıcı da iyi oldu filan diye yorumlar da bulunmuşlar. Yarın opel graj ile şletişime geçeyim uygunlar ise gidip bu parçayı iptal ettireyim diyorum. Tüm arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.

Son zamanlarda bende araştırıyorum ama benim araç için yazılım diyorlar başka bir şey demiyorlar. Genel olarak iptal ettirenler çekişte artma ve yakıtta düşüşten bahsediyorlar. Aslında opcomla açılıp kapatılabilen bir şey olsa ne güzel olurdu.

Gerçi benim opcom um hala gelmedi. Opcom geldiğinde arabayı kurcalarken bozmazsam iyidir :)

Son zamanlarda bende araştırıyorum ama benim araç için yazılım diyorlar başka bir şey demiyorlar. Genel olarak iptal ettirenler çekişte artma ve yakıtta düşüşten bahsediyorlar. Aslında opcomla açılıp kapatılabilen bir şey olsa ne güzel olurdu.

Gerçi benim opcom um hala gelmedi. Opcom geldiğinde arabayı kurcalarken bozmazsam iyidir :)

Aynı yorumları bende okudum. Çok kişi aynı şekil de fikir beyan etmiş. Bende bu işi düşünmeye başladım. Çünkü çok karaktersiz bir parça ne yapacağı belli değil. Uyuz ediyor beni.

Abi aslında kirlenme sadece EGR de olmuyor, motorun diğer parçaları da kirleniyor. Örnek olarak sen EGR yi temizlettin ama motor kirli, 2 gün sonra kirli kısımdan gelen pislik EGR yi yine çalışmaz eder. 1,5 yıldır iptal geziyordum, motorun yekinmesi daha iyi ama EGR de çevre için lazım :D

Geri