erg valfi ne sıklıkla kirlenir

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Abi aslında kirlenme sadece EGR de olmuyor, motorun diğer parçaları da kirleniyor. Örnek olarak sen EGR yi temizlettin ama motor kirli, 2 gün sonra kirli kısımdan gelen pislik EGR yi yine çalışmaz eder. 1,5 yıldır iptal geziyordum, motorun yekinmesi daha iyi ama EGR de çevre için lazım :D

Ümit bende senin gelmeni bekliyordum. Benim aracım da kirlenme işi biraz zor bazı önlemler alıyorum. Kardeşim kolay mı bu parçayı iptal etmek malum benim aracın model orta da.

Ümit bende senin gelmeni bekliyordum. Benim aracım da kirlenme işi biraz zor bazı önlemler alıyorum. Kardeşim kolay mı bu parçayı iptal etmek malum benim aracın model orta da.

Abi zaten metal parça koyarak iptal etmek basit, yalnız kaliteli bir metal kullanılmalı, sıcaklığa dayanabilmeli. Ben fişini çekerek iptal ettim, bunda da sürekli lamba yanıyor ama sıkıntı değil. Lamba yanmasını da fişin ucuna direnç/basit devre bağlayarak çözülüyormuş, ama ben onla uğraşmadım. Netten araştırmak lazım, tam motor kodun nedir abi?

Abi zaten metal parça koyarak iptal etmek basit, yalnız kaliteli bir metal kullanılmalı, sıcaklığa dayanabilmeli. Ben fişini çekerek iptal ettim, bunda da sürekli lamba yanıyor ama sıkıntı değil. Lamba yanmasını da fişin ucuna direnç/basit devre bağlayarak çözülüyormuş, ama ben onla uğraşmadım. Netten araştırmak lazım, tam motor kodun nedir abi?

Ümit fişini çekmek yeterli mi?

Nadir abi bence temizleyebilirsin aracinin modelini bilmiyorum ama 2001 vectranin ben 6 ayda bir sokup temizliyodum can sıkıntısından.2 vidasi oluyo temizlikle duzelirse kurcalama bence

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nadir abi bence temizleyebilirsin aracinin modelini bilmiyorum ama 2001 vectranin ben 6 ayda bir sokup temizliyodum can sıkıntısından.2 vidasi oluyo temizlikle duzelirse kurcalama bence

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bugün içine baktım şöyle iki vida bir fiş girişi var. Bu parça yüzünden araç 70 ile 80 arasın da irkilerek gidiyor. Ve yüksek hızlarda sorun olmuyor. O yüzden bir kaç kez temizlendi ama bunun da pek sonu yok gibi.

Abi temizlediğinde kapanır o, hemen sonra çek fişi, bir daha sıkıntının ortaya çıkmaması lazım.

Ümit sende de bu 70-80 km hızlar da söylediğim şekilde sorun varmıydı?

Ümit sende de bu 70-80 km hızlar da söylediğim şekilde sorun varmıydı?
Abi bende ilk tekleme olarak başlamıştı, temizlendi düzeldi, 1-2 ay sonra yine aynen teklemeye başladı. Daha sonraları durduğumda stop etmeye ve sarsıntıya dönüştü, tekrar temizlettim ve fişi çektim :D
Geçen yıl komple motor temizlendi, bizzat kendim de dahil oldum, sonra EGR taktım sarsıntı felan yoktu ama arıza lambasını yakıyordu EGR, tekrar çektim fişi. 1 ay önce de elim bollaşınca yeni EGR alıp taktık, delphi. Şu anda hiç bir sıkıntım yok, yakıtı o kadar ölçemedim, çekişte de düşüş pek hissetmedim.

Sana tavsiyem fişi çekip dene, sıkıntıların geçtiyse öyle de kalabilir ama Hakan usta ne der onunla da konuş. Biz anladığımızdan değilde mecburiyetten yapıyoruz bazı şeyleri.

Son düzenleme:
Geri