Esp

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aleco
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

esp işe yarıyormu?

• Kullanılan toplam oy
    54
  • Anket kapatılmış .
Esp kesinlikle gerekli bir sistem ama fizik kurallarını aşıpta esp ye güvenmek ahmaklıktan başka birşey değil.Esp kritik anlarda belirli tekerleklere frenleme yaparak aracın izinde kalmasını sağlayan bir sistem, bu sistemin limitleri aşıldığında hiçbir işe yaramaz...

yaw bu esp benim araçta varmıdır? bazıları diorki ordaki TC(TRACTİON CONTROL) esp işini görüyor bazısıda diorki patinaj atmasını önlüyor. benim aracım otomatik vites orda kar modu var aynı işe yaramıyordur herhalde (aydınlatırsanız sevinirim)

aracınızda esp yok.tc çekiş kontrol sistemidir tekerleklerin patinaja düşmesini engellemeye çalışır dolayısıyla esp'nin yaptığı işi göremez...

peki vitesin yanındaki kar moduda aynı işimi görüyor? eğer aynı işi görüyorsa bence gereksiz yapmışlar...

yaw bu esp benim araçta varmıdır? bazıları diorki ordaki TC(TRACTİON CONTROL) esp işini görüyor bazısıda diorki patinaj atmasını önlüyor. benim aracım otomatik vites orda kar modu var aynı işe yaramıyordur herhalde (aydınlatırsanız sevinirim)

Aracınızda esp yok ancak kaygan zeminlerde boşa dönmeye çalışan tekerleği abs beyni vasıtasıyla normal dönme devrine düşürdüğü için özellikle önden kaymaları engeller.Boş asfalt bir zeminde gaza asılıp aracın limitlerini zorlarsanız bunu farkedersiniz.Özellikle yağışlı havalarda kavşaklarda siz farketmeden devreye girer ve araç izinde kalır.Esp ye göre basit bir sistemdir.Esp; abs+asr(tc-antipatinaj)+konum sensörlerinden oluşur.Tc ye göre çok komplikedir.Her tekere bağımsız frenleme yada tahrik düşürme uygulayarak aracın izinde kalmasına yardımcı olur.Opelde kullanılan esp plus sisteminde ise birden çok tekerleğe müdehale yapar.

Geri