Far Boyama (Karartma) Acil !!!

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha yeni yaptım on numara oldu hatta polis bile çevirdi gece farlar nerde diye :)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre satayım mı sana farları :)

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın, baştan beri elimden geldiğince paylaştım ama montajı ve afl nin aktifleştirilmesi sırasında herkeste bir belirsizlik vardı. Elimizdeki malzemelerin sağlam mı bozuk mu olduğunu bilmememiz bir tarafa, daha önce böyle bir uygulama yapmadığı için ustamız da düşünerek mantığını kullanarak hareket etti. Olmayan kablolar tesisatlar vs... en az 6 saat uğraştık ve olmama ihtimali son ana kadar vardı. Derken köşe dönüş lambaları yandı ilk, sevindik haliyle. Sonra mercekler hareket etti kalibrasyonu vs, farlar canlandı resmen.. Bu sırada hep acaba lar içinde olduğumuz için süreçle ilgili şu şöyle olacak bu böyle olacak şeklinde bilgilendirmeye yönelik şeyler yapamadık. Dediğim gibi boşa kürek çekme ihtimalimiz de vardı. Herşey yolunda gidincede o heyecanla işi bitirip denemelere başlamak istedik...

Bu iş resimle yazıyla anlatılarak yapılabilecek kadar kolay değil hakkaten, yani eski farı sök yenisini tak şeklinde değil... Ama hevesli olanlar varsa yapılacak ilk iş bu farlardan bulup almak, sonrasında elimizden gelen desteği veririz...

benim araçta bu opsiyonel var hatta ampül takınca ışığı bile yanıyo..:) (imza resmimde de gözüken sol en alt resim..)
bu işi ben de düşünmüştüm ama afl li meriler türkiyede yok ya da ben bulamadım.. dolayısı ile komple sıfır getirmek gerekir onu da temin edebilirmiyiz ve maliyeti tuzlu olur mu?:confused:

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta bu opsiyonel var hatta ampül takınca ışığı bile yanıyo..:) (imza resmimde de gözüken sol en alt resim..)
bu işi ben de düşünmüştüm ama afl li meriler türkiyede yok ya da ben bulamadım.. dolayısı ile komple sıfır getirmek gerekir onu da temin edebilirmiyiz ve maliyeti tuzlu olur mu?:confused:

Opsiyonel olsa bile altyapı farklı oluyor tesisat - kablo çekmek gerekiyor. Benim araçta da opsiyonel sonuçta.. Fabrika çıkışı olmadığı sürece bu iş çok zor. Sıfırı benim yaptığım işlemin maliyeti sadece parçalar 4000 TL yi buluyordu. Ona göre hesaplayın :D Ha bu arada gösterge panelindeki ışığın yanması için bizde 37 nolu sigortaya herhangi bir büyük sigorta takmak yeterli oluyor ama sigortanın altı boş işte, dediğim gibi tesisat :D

Son düzenleme: