far parlatılırmı

uğur şanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim far lar zaman ve dış etkenlerden dolayı mat ve soluk sarımsı renk aldı. arkadaşlar pastaile parlatılıp verniklersek parlayacagını söylediler ne kadar gerçektir.deneyen varmı

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim far lar zaman ve dış etkenlerden dolayı mat ve soluk sarımsı renk aldı. arkadaşlar pastaile parlatılıp verniklersek parlayacagını söylediler ne kadar gerçektir.deneyen varmı

Arkadaş,

O sararma daha çok farların iç kısmından kanaklanır diye düşünüyorum. İç kısımdaki, en azından tozların alınması da cok işe yarayacaktır. Farı yerinde cıkartıp, sıcak su ile far ön camının ayrıldıgını ,forumdaki bir arkadaş mercekli far yapımı gibi bir konu başlığı ile resimli olarak anlatmıştı.Daha sonra silikonla tutturuluyormuş. Yani belli bir yere kadar kurtarılabilir bence...Nasıl söküldüğünü arama kısmında "mercek, far yapım" gibi kelimelerle aratarak bulabilirsin

Ancak bunu da ii tanıdık bir usta yapar, yoksa bununla kimse ugrasmaz...

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far açıldığında iyi silikonlanmazsa içine su alır buğulanma yapar ,daha kısa bir sürede eskisinden de berbat olur..

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
farı açıp içerden temizletebilirsiniz, ayrıca yeni ampulleri de taksınlar hazır açılmışken :good:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
blackmagic adlı arkdasımızın konusunda ayrıntılı farın işi açılması falan var

ama pek bi fayda etcegini sanmıyorum astraların klasik sorunu hep matlaşıyo

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farın içini acarsan 2 günde daha beter hale gelir. tabi iyi işçilik olmazsa.

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
forumda biraz araştır bu konuyu.. angel uygulamalarında farın ön camını açıp tekrar birleştirmeler kaliteli olmazsa su alma ve ya buğulanma problemleri oluyor..

alpay33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim serviste su aldı içini açıp kuruttular ve parlattılar ama yinede matlık bellı eskısı gibi olmuyor

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

söktürüp uğraşıp sonunda tam verip alamayacağıma en azından yan sanayi de olsa sıfır far alır takardım yerinde olsam.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar artık onunda cözümü var sipreyi cıktı fara sıkıp biraz bekleyip siliyosunuz ve farınız eskisi gibi temiz