Forum Ustalarim Yardim! Iat Sensörüne Chip Taktim Dün... Bakin Bi

Akışmetre içerisinde hava sıcaklığını ölçen sensöre paralel bir direnç bağlamak suretiyle sanki içeri giren hava daha soğukmuş gibi bilgi gidiyor beyine.(Direncin değeri sadece 10 Ykr. )Beyinde doğal olarak daha fazla yakıt yolluyor.Yani araç sürekli zengin karışım çalışıyor.Çok yakmasının yanısıra uzun vadede motorun sürekli zengin çalışması sağlıklı bir durum değil.Bazı akışmetrelerin üzerindeki ayar potu ile oynayarak içeri giren hava bilgisini yanıltarak göndermek mümkün.Ama dediğim gibi uzun vadede sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.Zira 15 hp yi 75 milyona herkes satın alırdı.

power box+sensöre chip nası olur acaba:D3haftaya gerçekleştirilecek...

iyi güzel bunu takıyosunuzda
bu alet havayı soğuk okutuyor soğuk okuduğu için yakıt ve ateşleme avansı artıyor
yazın çok sıcaklarda detanasyonla karşılaşabilirsiniz.

bende power box var + bunu da taksak olurmu kı?=???

bencede motorun sürekli zengin karışım yapması zararlı ama sadec ihtiyacın olduğunda takılırsa sorun olmaz sanırım

her aracın yakıcağı karışım belli maksimum yakılabilir karışım en zengin 8afr atmosferikde ise en ideali 13,2-13,5 daha aşşağı güç kaybına yol açar bu aletin pek işe yarıycağını sanmam.tek artısı bi kaç derece daha avans verir sensör soğuk okuduğundan dolayı.

Ben Sadece Hiz Yapacağiniz Yada Drag Yapacağiniz Zaman Takmanizi Tavsiye Ederim...çok Faydasi Var çünki Bunu Bizzat Deneyerek Gördüm... Ancak Benzin Sarfiyati Da O Kadar Fazla...

Geri