Forumumuzda kaç tane C'mon var bakalım. Tüm C'monlar buraya...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hi_cazz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Arkadaşlar..
benim c'mon a lastik basınçları ne kadar basmalıyım??
aldığımdan beri kontrol etmedim..
kitapçıkta başka değerler yazıyor..
psi yok yada bulamadım..
önler kaç arkalar kaç olmalı??

Arkadaşlar..
benim c'mon a lastik basınçları ne kadar basmalıyım??
aldığımdan beri kontrol etmedim..
kitapçıkta başka değerler yazıyor..
psi yok yada bulamadım..
önler kaç arkalar kaç olmalı??

Yakıt deposunun kapağında ne kadar basınç olması gerektiği yazıyor. Opet benzinliklerdeki pompaların genelinde hem bar hem psi göstergeleri var oradan ayarlayabilirsin veya kendin hesapla; 1 bar yaklaşık 14.504 PSI'a denk gelir.

Gecenlerde araba satis sitesinde, adam ozzelikleri siralamis altinada 1.000.000 km gidebilen cdti teknolojisi demis. Benimde ordan aklimda kaldi.

Aslinda benim aracin jantlarini degistirmek istiyorum.Kafama takilan benim aracin ustunde orijinal 14 luk sac jantlari geldi.Sizin ilandaki 16 jant, acaba arabayi yorarmi veya yakit tuketimini artirirmi? Belki 14 den sonra 15 e yukseltsem daha iyi olur. :confused:

Aslinda benim aracin jantlarini degistirmek istiyorum.Kafama takilan benim aracin ustunde orijinal 14 luk sac jantlari geldi.Sizin ilandaki 16 jant, acaba arabayi yorarmi veya yakit tuketimini artirirmi? Belki 14 den sonra 15 e yukseltsem daha iyi olur. :confused:

Değişim uygun ebatlarda lastiklerle birlikte olursa,herhangi bir yorma yada gözle görülür bir yakıt artışı olacağını sanmıyorum... Fabrikanın 1.4 benzinliye 16'' 195/55/16 ebat verdiği düşünüldüğüne,bence 1.3cdti işin üstesinden gelir... ;) Aşağıdaki linkten yapacağınız değişimin yüzdesini görebilirsiniz,tablonun altındada yazıyor zaten %3'ten daha büyük veya daha küçük ebatlardaki ölçüleri yakıt tüketimi, yol tutuş ve fren güvenliği açısından tavsiye etmiyorlar...

http://www.lastix.com/haberler.asp?nws=14

Geri