Forumumuzda kaç tane C'mon var bakalım. Tüm C'monlar buraya...

Ahmetilgaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakın zamanda 1.3 dizel corsasını bakıma götüren oldumu?
Fiyat paylaşırsanız sevinirim. 60.000 bakımına gitmem gerekiyor,
özel servismi yetkilimi kararsız kaldım.Sanırım yetkili opel servislerinde 50 tllik
petrolofisi yakıt pormosyonu varmış.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum da ben pahalı da olsa yetkili servis diyorum abi...çünkü bunlar sen demesen de sağına soluna km bakımı yapıyor Allah korusun birşey olduğunda en azından hak idda edebilesin benim başımdan astradayken geçti böyle bir olay garantim bitmiş olduğu halde gergi bilyasını değiştirtmiştim.

beyazitcakir31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 20 nisan itibarıyla corsa mı teslim alacağım inş. corsa 1.2 twinport 16V 80hp enjoy+spor paket beyaz renk. aracın aynı motor seçeneğinden kullanan var mı ağır kalıyor mu araba 1.2 80hp ve fiyatı ortalama nedir ben 25.250 ye anlaştım. bilgilerinizi sunarsanız sevinirim

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar tekrardan herkese,bir C'moncu olarak aranızdayım ben de..Konuyu unutmuşum bu arada katılayım dedim :p

TaNGo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 20 nisan itibarıyla corsa mı teslim alacağım inş. corsa 1.2 twinport 16V 80hp enjoy+spor paket beyaz renk. aracın aynı motor seçeneğinden kullanan var mı ağır kalıyor mu araba 1.2 80hp ve fiyatı ortalama nedir ben 25.250 ye anlaştım. bilgilerinizi sunarsanız sevinirim
Selam, öncelikle hayırlı olsun.
Aynı motor benim araba da var. 1 sene oldu, herhangi bir sorun yaşamadım.

Araba camiasında çok deneyimli değilim ama iyi bir gözlemciyimdir, motor komutlara biraz geç tepki veriyor. Bunu da benzinin ne kadar verileceğine karar veren ve gerçekten çok ekonomik bir sürüş sağlayan cihaza bağlıyorum.

Bunun dışında düz vites olduğu için devirini tutturduğunuz sürece herhangi bir sıkıntı yok ama daha önce babasının 2000 motor Focus'unu kullanan eşim için alışması zor oldu.

Tekrar hayırlı olsun.

TaNGo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün 2008 Model 1.2 Essentia Gedizler Çekmeköy'de ilk bakımına girdi.

Henüz 10800 km'de olmasına rağmen 1 yılı doldurduğu için servise götürdüm.

Motorun biraz tozlu olmasından başka herhangi bir sorunu yok. Motoru yıkamak için 85+KDV istediler, kabul etmedim.

Maliyet (KDV hariç):

İşçilik 67.93
Atık Parça 1.90
Sarf Malzeme 18.00
Polen Filtresi 29.72
Cam Suyu 0.25L 2.24
Hava Filtresi 27.41
Karter Tapası 7.99
Yağ Filtresi 15.99
Yağ 3.5L (Mobil 1 0W/40 yazmışlar ama bilemiyorum) 100.73

+ 18% KDV

Toplam 320 TL tuttu.

Açıkçası bu ilk arabam olduğu için bakım konusunda herhangi bir tecrübeye sahip değilim, yalnız ekonomi sınıfı bir araba için bana fazla geldi. Sanırım Opel'lerin bakımı bu şekilde çok tutuyor.

Bakım yaptıracak arkadaşlara faydası olur umarım.