gt imde arıza var

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar benim 95 vectra Gt var arasıra 5000 den sonra gaz kesiyo ve arıza lambası yanıyo...sensorden dediler 2 sinide degiştirdim yine aynı sorunla karsılastım... sizin teşhisiniz ve tedaviniz nedir.. teşekkurler....

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah elime düştün....:) Aynı arızayla bende cebelleştim...Araba 4500 devirin üstüne çıkmıyor değil mi?Hın hın yapıyo...Doğru mu?

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet yau deli ediyo beni bu yuzden satmayı bile dusunuyorum.. sen ne yaptında duzeldi...

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krank sensörümuydu ole bişeydi... yanı bı tane altta bi tanede ustte var ikisinide degiştirdim garantılisinden....

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yenileştirilmiş Krank sensörü takacaksın....
AMA YENİLEŞTİRİLMİŞ...:alkis:

Benide çıldırtmıştı.Ben arbaya yüklü bi masraf yaptım 3500ytlyi geçkin fişek gibi walla sen sor ne aklına takılıyosa....

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok para ya walla satarım daha iiyi be...bu arada yenileştirilmiş krank sensoru nasıl ya???

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Girişleri farklı soketle takmıyolar.Soket uymuyo çünkü.Elle bantlıyolar.vectra b kasaya uygun olan sensör sanırım.benim servis çok uğraştı eksantrik sensörünü değiştirdik,oksijen sensörünü değiştirdik olmadı krankı 2 kere değiştirdi.Ama fayda etmedi.Sonra yardım aldılar ana servisten ve yenileştirilmiş krank sensörü taktılar ve sorun kalktı ortadan.Sen servisine yenileştirilmiş krank sensörü takalım de.
Tanıdığın varsa benim durumumu izzah et.Onlar anlar zaten bu sorun kranktan kaynaklanıyo...Yaşadım ve çok uğraştım.Yapacağın iş servise gidip yenileştirilmiş krank sensörü takalım demek anlatmak...BUDUR YANİ...Fazlada sıkma canını geçer...:)

nirvana_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu olay mı 3500 ytl??? bana bı usta elektrik aksamında olabilir dedi ben sana garantı veriyorum yaparım dedi... servis komple elektrik aksamını degiştircez dedi.. bende ne halt yicemi şasırdım dostum yauu:)

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle der servis bu olay değil ya komple masraf topic açmıştım.Oradan bakarsın.Banada dediler tesisat değişecek diye alakası yok eğer araban 4000 devirin üstüne çıkmıyor,hın hın diye kesiklik yapıyorsa olay kırank yenileştirilmiş takılacak.Geçmesse gel benimkini söküp vereyim. :)

Çoğu kişi bilmez bunu,benim koca servis bile bilmiyomuş sonradan öğrendi.Yani başına ilk defa geliyomuş GT lerde.Yeni kasalarda değiştirince geçmiş yani.O yüzden söylüyorum çok bi para değil,tesisat değiştirmektense al taktır derim.Ne kaybedersin...!Ama anlayan birine git.Benim söyleyeceklerim bu yönde..Forumda servis arkadaşlar var.Bide onların fikrini al derim....:)