H lara tesisa

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan agah bülent
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
30 cmlik punch p1 bas var 4 kanallı sierra anfi war :) gayet güzel ses alıyorum :) ilerde de mid takımı takınca daha sağlam olucak ;):)

4 kanallı bi amfiyle maksimum 1000 wat bi bası ve 16cmlik mid takımını beslemek mümkünmü acaba yoksa illa 5 kanalmı lazım ben arka kapıları ellemeden önlere infinity mid ve 1000 watı geçmiycek kutulu bi bas düşünüyorum da.

4 kanallı bi amfiyle maksimum 1000 wat bi bası ve 16cmlik mid takımını beslemek mümkünmü acaba yoksa illa 5 kanalmı lazım ben arka kapıları ellemeden önlere infinity mid ve 1000 watı geçmiycek kutulu bi bas düşünüyorum da.

Ben pioneer champions serisi 30 cm. 1200 watt sub rms 350watt ve Vibe 375 watt- 125waat rms oval kolonlarımı 4 kanallı booschman maximum 1800 watt 4x75 amfi ile bağladım. Gayet güzel dolduruyor sub ve kolonları.

Tabi amfinin çıkış gücü çok önemli 50x4 olan 4 kanallı amfilerde var. 200-250 tl civarında 4 kanallı bir amfi işini görür.

Son düzenleme:
arkadaşlarda benim düşündüğüm sistemde orjinal cd çalara bağımlı kalarak
ön kapıya......INFİNİTY KAPPA 65.7 CS 16.5cm
arka kapıya...orjinal yada 13cmlik bi coaxial olabilir marka karar veremedim
sub olarakta...ALPINE SBE 1243BP ORJİNAL KUTULU 30CM
düşünüyorum bunları tek bi anfiyle beslemek için nasıl bi anfiye ihtiyacım var ve alpine yerine infinity submı düşüneyim?çok aşırı bi sistem olmasına gerek yok bası içerde beni tatmin etsin yeter gümlemesine gerek yok.ekstra fikirlerede açığım.

arkadaşım dediğin sistemimn bnzeri bnde var
38 cm 300 rms jbl bass kullanıorum ön kapılarda 16.5 infinity midbass var edison 804 le besliyorum arkadada orj kolonlar var inan bana ses fazlasıyla tatmin edici

Son düzenleme:
arkadaşım dediğin sistemimn bnzeri bnde var
38 cm 300 rms jbl bass kullanıorum ön kapılarda 16.5 infinity midbass var edison 804 le besliyorum arkadada orj kolonlar var inan bana ses fazlasıyla tatmin edici

tamamdır ozaman bende en kısa zamanda başlayım ufaktan önce bası alayım anfiyle beraber ki ben 38cm düşünmüyorum biraz fazla büyük benim için 30 cm yeterde artar sonrada mid takımını alırım ön kapıya onlar biraz tuzlu gibi.bas olarakta alpine kutu içi olanlardan mı alayım ses kalitesi o fiyatı edermi yoksa portsuz bi bas alıp ona göre bi kutuyla mı tamamlayım acaba alpine kutu içinlerde para gösterişe gidiyo sanki???

Arkadaşlar bende yaptığımı söyleyeyim aklınızda fikir oluşsun.

Aracım 2008 Astra HB 1.3 CDTI Cosmo.

Ana ünite olarak CD30 MP3 orjinali değiştirmedim. Ön konsol Piano Black tasarım olduğu için bütünlüğü bozmak istemedim.

Ayrıca JVC AVX 900 Double Din takmayı planlıyordum fakat direksyon kumandası ve Yol bilgisayarı ( Cosmolarda 2 bölüm vardır. 1.si Teybin olduğu kısım 2.si ise anlık tüketimin olduğu BC bilgileri. Herhangi bir teyp taktığınızda 1. kısım iptal olur ama diğer kısımda herhangi bir sorun olmaz) iptal olacağından dolayı sonradan bu fikirden vazgeçtim.

Ön kapılar 16 Cm olduğundan Powerbass serisinden Mid takımlı 1 takım compenant taktım.

Arka kapılar 13.5 Cm ide tadilatla 16 Cm yapıp Vibe'ın orta göbeğinde tweeter olan Black air serinden 1 takım compenant taktırdım.

Anfi Olarak JBL GTO 755.6 6 Kanallı anfi taktım.

Bass olarak ise Punch P2 30 Cm taktım.

Yeni başlayanlar için kulan aşinalığı olması yönünden iyi bir tesisat oldu.Fakat inanırmısın şuan için bass bana yetmiyor. Elimde bir portsun P2 daha var ama ana ünitedeyi değiştirirsem takıcam.

Şuan tek sıkıntım remote çıkışı olmadığı için teybi açınca bastan ses geliyor. Fakat aldığım temiz sesin yanında benim için pek sorun değil.

tamamdır ozaman bende en kısa zamanda başlayım ufaktan önce bası alayım anfiyle beraber ki ben 38cm düşünmüyorum biraz fazla büyük benim için 30 cm yeterde artar sonrada mid takımını alırım ön kapıya onlar biraz tuzlu gibi.bas olarakta alpine kutu içi olanlardan mı alayım ses kalitesi o fiyatı edermi yoksa portsuz bi bas alıp ona göre bi kutuyla mı tamamlayım acaba alpine kutu içinlerde para gösterişe gidiyo sanki???

hiç gerek yoq bnm sana tafsiyem almışken 38 al 30 belli bi süre sonra kesmio portsuz al şirinevlerde güven pazilot var orda yaptr kabinini ister büyük ister küçük mid olmadan ii bi verim alamssın

Arkadaşlar bende yaptığımı söyleyeyim aklınızda fikir oluşsun.

Aracım 2008 Astra HB 1.3 CDTI Cosmo.

Ana ünite olarak CD30 MP3 orjinali değiştirmedim. Ön konsol Piano Black tasarım olduğu için bütünlüğü bozmak istemedim.

Ayrıca JVC AVX 900 Double Din takmayı planlıyordum fakat direksyon kumandası ve Yol bilgisayarı ( Cosmolarda 2 bölüm vardır. 1.si Teybin olduğu kısım 2.si ise anlık tüketimin olduğu BC bilgileri. Herhangi bir teyp taktığınızda 1. kısım iptal olur ama diğer kısımda herhangi bir sorun olmaz) iptal olacağından dolayı sonradan bu fikirden vazgeçtim.

Ön kapılar 16 Cm olduğundan Powerbass serisinden Mid takımlı 1 takım compenant taktım.

Arka kapılar 13.5 Cm ide tadilatla 16 Cm yapıp Vibe'ın orta göbeğinde tweeter olan Black air serinden 1 takım compenant taktırdım.

Anfi Olarak JBL GTO 755.6 6 Kanallı anfi taktım.

Bass olarak ise Punch P2 30 Cm taktım.

Yeni başlayanlar için kulan aşinalığı olması yönünden iyi bir tesisat oldu.Fakat inanırmısın şuan için bass bana yetmiyor. Elimde bir portsun P2 daha var ama ana ünitedeyi değiştirirsem takıcam.

Şuan tek sıkıntım remote çıkışı olmadığı için teybi açınca bastan ses geliyor. Fakat aldığım temiz sesin yanında benim için pek sorun değil.
bende de o sorun var ama teypi açtıktan sonra amfiyi açınca o ses gelmiyor benden remote sartelini de torpidonun içine koydum

ben alpine i dinledim kesinilikle paran kutusuna gider fazladan 50-60 tl verirsin.

Geri