hangi araç

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan daukan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Toyotalar hakkaten çok güzel konforlu ve kullanım açısından da keyifli araçlar şahsen tavsiye ederim

haklısınız 1999 model 1.6 ies hondam vardı. 2004 yılında ön can çatladı cam fiyatı işçilik hariç 550 lira idi.[/QUOTE

arkadaşımın aracı 2010 civic

bakım maliyeti 1200 tl serviste - 820 tl sanayide özel serviste
araç 1.6 otomatik motor bağırıyor ve hemen vites değiştiriyor tabiri caizse bağırıyor ama gitmiyor...
kasa çok güzel içine lastik sesi alıyor frenler çok hassas dokunmayla bile çok güzel duruyor ancak sıkıştığın bir anda enteresan biçimde araç durmuyor.. araçta elektirik sorunu var 15-20 dakika dörtlü yandığında veya 10-15 dakika farları açık unutulduğunda araç çalışmıyor akü boşalıyor.. honda servislerine sorabilirsiniz... ayrıca iç dizaynı çok güzel :) ancak yerde seyahat ediyor hissi veriyor araç..

haklısınız 1999 model 1.6 ies hondam vardı. 2004 yılında ön can çatladı cam fiyatı işçilik hariç 550 lira idi.[/QUOTE

arkadaşımın aracı 2010 civic

bakım maliyeti 1200 tl serviste - 820 tl sanayide özel serviste
araç 1.6 otomatik motor bağırıyor ve hemen vites değiştiriyor tabiri caizse bağırıyor ama gitmiyor...
kasa çok güzel içine lastik sesi alıyor frenler çok hassas dokunmayla bile çok güzel duruyor ancak sıkıştığın bir anda enteresan biçimde araç durmuyor.. araçta elektirik sorunu var 15-20 dakika dörtlü yandığında veya 10-15 dakika farları açık unutulduğunda araç çalışmıyor akü boşalıyor.. honda servislerine sorabilirsiniz... ayrıca iç dizaynı çok güzel :) ancak yerde seyahat ediyor hissi veriyor araç..

hasan abi sen yükseğe alıştığından olmasın sakın...:Dbende transporter kullanıp kendi aracıma gelince acayip oluyorum

Son düzenleme:
selam

arkadaşlar herkese merhaba
astramı değiştirmek istiyorum ve seçeneklerim şunlar:

honda civic
toyota corolla sedan
ve jetta 1.6

lpg takdıracağım. 35000 civarı bütçem var si hangisini önerirsiniz.

not: araç hergün avrupa-anadolu yapacak yaklaşık gidiş geliş 30 km.
tavsiyelerinizi bekliyorum

Honda'dan başlayalım Altındaki aracınızn lpg lisi o civicten daha az yakıyor! Civic görünüşten ibaret iç mekan malzeme kalitesi iyi değil orta diyelim servisteki parça sorunu sizi üzebilir birebir yaşadığım sorunlar.
jetta 1.6 8v lpg o araba gitmez yaktıgı lpg haram bence dizeli olur:)2006 strnc a3 üm vardı dışına aldandık araba gitmez yakıtı desen öyle ben motorunu hıc begenmedim.
toyota hakkında birşey diyemiyorum.

Aracınızdan sıkıldıgınız için mi soğudugunuz ıcın mi neden değiştiriyorsunuz ?
çok mu yakıyor? çok mu sorunlu ? Aracınızın anadan dogma herseyını bılıyorsanız bence bu yazdıgınz araclar ıcın degısıme gırmeyın yazdıgınız araclar kasa olarak yenılecek zarar edebılırsınz.
Astra j sizin işinizi görür 1.6 115hp yeter dersenız cok guzel gonul 1.6 180lıkten yana ama sızın fıkrınız ve butcede onemli..
bence alacagınz aracın kasasına bakın markasının yenı kasasıysa alın derım degılse bulasmayın. astra H astra J gıbı :)

bu toyotanın kasasını bi türlü sevemedim. çok hantal bi görüntüsü var. hem dizel hemde benzinli motorlarıda bence yetersiz. ben civic derim.

Geri