Hangi park sensörü taktırmalıyım?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sym
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sym

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba
2008 Corsama park sensörü taktırmayı düşünüyorum.Fakat çok kararsız kaldım
Kablolu, ekranlı sensörlü ( arka tampon delmeli ) ultrasonik olan var.
Kablosuz, ekranlı sensörlü (arka tampon delmeli ) ultrasonik olan var
Kablosuz, ekranlı sensörsüz ( tampon delmesiz ) elektromanyetik olanlar var.
1-Kablolu sensörlü de hem tampon delinecek hemde arka bagajdan ta arabanın ön kısma kadar döşemenin altından kablo çekilecek.Bu pek kafama yatmadı.Ama bunun gecikmesi çok az.1 metreden algılama başlıyor 30 cm kadar.
2-Kablosuz sensörlü de tampon yine delinecek.Fakat kablo çekmeye gerek yok.Wireless ile bağlantı kuruyor.Bunda birkaç saniyelik gecikme var.(başlangıçta ve kapanışta). 1m den 30 cm kadar algılıyor
3-Kablosuz sensörsüz olan var. Bunda delme yok.o 50 cm den 10 cm kadar algılıyor.Bu da çok yağmurlu havalarda yanlış ölçümler yapabiliyor.
sizce hangisi ?

Bende epey araştırdım bende aracın tesisatı ile oynanmasını pek sevmiyorum. Kara da veremedim zaten sonradan vaz geçtim.

Şahsi fikrim normal olanlardan kullanmak, kablosuz bağlantı sağdan soldan etkilenebilir. Günümüzde bunları yaptırmayan yok, tamponun delinmesi çokta sorun değil nihayetinde. Benim takıldığım konu ise; Kamera mı? yoksa sensör mü?

Tampon delinmesini iplemem ama var ya elektrik aksamı çok fena :) eğer ki bir hata verirse yandım demektir :)

Abi haklısın, ben nette biraz araştırdım, takılırkende başlarında durur, inş sorunsuz olmasını sağlamaya çalışırım.

Benim araba baya bir uzun ki özellikle geri giderken işi bilmeyen adam kullansın arkasında olan ne varsa üzerine rahat bir şekilde çıkar. Ben genelde ayna kullanmama karşın park sensörü şart ama işte elektrik tesisatından beter korkuyorum.

Elektrik tesisatında bişey yok
Geri vites lambasına bağlı kablodan makinaya kablo çekilecek

Ben aracı sıfır aldığımda hediye takılmıştı ve 4 senedir halen sorunsuz çalışıyor. Elektrik bağlantısı da çok kolay. Arka bagaj içinden stobu söküp beyaz geri lambaların olduğu kabloyu bulup T atılacak o kadar. Siz kablolu, ekranlı birşeyler bakın derim.

Ekrana gelen o kabloyu nereden çekecekler ki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri