Hangi ulkeleri gordunuz?

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Kime sorsan Turkiye dunyanın en guzel ulkesi der (bende oyle dusunuyorum) ama sorsan kac ulke gordunde bu kanıya vardın diye, hayatında yurt dısına cıkmamıstır. O yuzden merak ettim kimler nerelere gitti, ne yorumları var diye. Ben kac ulke gordugumu hatırlamıyorum bile. Heralde 30 kadar olmustur. Hatta bu mesajı bile Filipinlereden yazıyorum))))Bu arada burası tam bir cennet! Onun dısında klasik avrupa ulkeleri dısında ukrayna, macaristan,tayland, mısır,estonya vs vs bir suru yere gittim. Hepsinin ayrı ayrı guzellikleri var ama genede turkiyenin yerl bir baska....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben de hiç yurt dışına çıkmadığım için "Türkiye dünyanın en güzel ülkesidir" diyenlerdenim :). Valla iki yakamız bir araya bir denk gelse ilk üç sırada ısrarla davet edilen Fransa, İngiltere ve Almanya var.

Bu arada VİP üyeliğin hayırlı olsun :).

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugüne kadar 4 defa yurtdışına çıkma fırsatım oldu. Yurtdışını gördükten sonra türkiye cennet değil cehennem bence.. Buna rağmen her seferinde ülkemi özlemiştim..

Lisede ilk defa romanya - bükreş'e gittim.. ilk defa yurtdışına çıkmanın verdiği heyecandan olsa gerek beğenmiştim bükreş'i..

Daha sonra kanada - vancouver'a dil okuluna gittim ve 6 hafta kaldım. dünyanın en yaşanabilir şehri olmasına şaşmamak gerek, insanlar saygılı, güleryüzlü, şehir güvenli ve tertemiz.. gece saat 2de yanınıza yaklaşıp para isteyen, hayır yok dediğiniz zaman da peki iyi geceler diyerek ayrılan evsizlere sahip.. yaşanırmı derseniz bence emeklilikte yaşanabilecek bir yer, hayat biraz yavaş akıyo, yaş ortalaması yüksek, huzur arayanlar için birebir..

daha sonra work & travel ile amerikaya gittim ve 3 ay kaldım, bu süre zarfında doğu tarafında hemen hemen her yeri gezdim, 8000 kilometreye yakın yol yaptım :) bence tek cennet amerika, aradığınız herşey var, hayat ucuz, benzin ucuz :D yaşam kolay, iş var para var kısacası herşey var..

en son önceki yaz da 1 hafta italya'ya gittim.. görülmesi gereken bir çok yeri gördüm, burayı da kesinlikle tavsiye ederim.. :)

bundan sonra ne zaman olur bilmiyorum ancak ilk fırsatta çin'i görmek istiyorum.. hem ziyaret hem ticaret :)

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suriye,ırak ve afganistan;türkiye gibisi yoookk.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye güzel yer tek sıkıntısı ekonomisi ve yaşam standartlarındaki adilsizlik.. Geriye kalan görüntüsüyle zaten güzel neyse konuya dönelim :)

Gittiğim ülkeler ; Almanya , Fransa , İtalya , Avusturya ... , İsviçre ve Türk vatandaşı olduğum için bu gittiğim ülkelere okul gezilerinde gitmiştim...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kime sorsan Turkiye dunyanın en guzel ulkesi der (bende oyle dusunuyorum) ama sorsan kac ulke gordunde bu kanıya vardın diye, hayatında yurt dısına cıkmamıstır. O yuzden merak ettim kimler nerelere gitti, ne yorumları var diye. Ben kac ulke gordugumu hatırlamıyorum bile. Heralde 30 kadar olmustur. Hatta bu mesajı bile Filipinlereden yazıyorum))))Bu arada burası tam bir cennet! Onun dısında klasik avrupa ulkeleri dısında ukrayna, macaristan,tayland, mısır,estonya vs vs bir suru yere gittim. Hepsinin ayrı ayrı guzellikleri var ama genede turkiyenin yerl bir baska....

Bu arada hocam 18 i gibi yurt dışına isvicreye aracımla cıkıs yapıcam , ordan dönerken arkadasım moskovayı cok merak ediyor tutturdu gidelim diye bende mecbur götürcem 3-4 gün gezmeye .. Orada dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir bir bilgi verirsen valla cok sevinirim , yazan ellerin dert görmesin :D:D

COSMO.55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada hocam 18 i gibi yurt dışına isvicreye aracımla cıkıs yapıcam , ordan dönerken arkadasım moskovayı cok merak ediyor tutturdu gidelim diye bende mecbur götürcem 3-4 gün gezmeye .. Orada dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir bir bilgi verirsen valla cok sevinirim , yazan ellerin dert görmesin :D:D
mafyalarına dikkat edin:kop:

ozen616216

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
azarbeycan ,bulgaristan , eger yurt dısı sayılırsa kıbrıs ve mısır.. bence ülkem gibisi yokk lakin .. vergi fln yonunden dusunmezsek :D

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org

Moskovadaki en buyuk probleminiz fiatlarin pahaliligi olur. Hele birde gece hayati,zamparalik yapalim derseniz cebiniz bayagi bir saglam gelin derim. Ayrica Turkleri pek sevmediklerinden ozellikle dazlaklara dikkat. Ama en buyuk problem geri donerken. Ben moskovaya gelipte ben donmek istemiyorum diye aglamadan donen gormedim.)))) He birde dondukten sonra uzun bir muddet memleketin hatunlarina bakmak bile gelmeyebilir icinden ama merak etme, bir muddet sonra gecer)))
Baskan, sozum meclisten disari))))