Hangisini alayım?? focus mu astra mı??

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ondercdx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
malesef focus. o da güzelim cosmoya 1.3 motoru koyup bağırttıranların ayıbı...

kesinlikle katılıyorum 1.3 motor ne bekliyorsun ki mercedes bile sadece türkiye için 1.6 araba üretiyor.kesinlikle focus ben çocuğumla uzun yola gittiğimde sollamaya çıktığımda kafam rahat olsun diyorsun focus 1.6 tdci 109ps.türkiye için en uygun

benzinli astra g aracımı bırakıp zaman zaman arkadaşımın 1.3 cdti astrasını kullanıyorum,1.ve 2.viteslerde resmen traktör:D 3.te biraz toparlıyor kalkış çok ağır- performans hiç yok benim astrayı aratıyor.Dizel focus kullanmadım ama ışıklarda beraber kalktık benim astrayla yakalayamadım uzadı gitti,1.3 cdti astra da yakalamazdı tahminim.yol tutuş-güvenlik-donanım-konfor-ikinci el-sorunsuzluk-servis kalitesi ne derseniz deyin bunların Fordta ve titanyum focuslarda var,astralarda da var ama focuslarda artı olarak performans var.(opelin servis kalitesi malum ama çalıştığım servis gayet ilgili ve güleryüzlü o yüzden nankörlük etmeye gerek yok;) ) haaaa vergiden giriyor derseniz,o da gülü seven dikenine katlanır gibi bir durum,fazla yakar derseniz forumda bir arkadaşın dediği gibi "aslan besleyen yediğine bakmaz"mış..tamamen tercih meselesi,ekonomiye önem veren astra alır,az fazla yakabilir ama basınca uzasın diyen de focus alır..
kimi arkadaş sedan focusu beğenmemiş çirkin demiş bu da görece bir kavram..kime göre çirkin,sana göre! alma o zaman:D G kasa kadar yakışıklı değil tamam kabul ediyorum :D
velhasıl kelam bir bütün olarak değerlendirirsek;focus iyi arabadır..Opel fanatikliği yapmadan sezarın hakkını sezara vermeliyiz.
şu anki aracım 3. vectram. focus kullandım, astra da. bir opel kullanıcısı olarak ben şahsen focus alırdım. güzellik ve çirkinlik görecel bir kavram.

ben olsam makyajlı kasa hb dizel focus bakardım.motoru başarılı ancak çok sarsıntılı.kontak kapatıldığında kamyonetler gibi az da olsa sarsması vs'si çok sinir bozucu içi de kullanımı da astra gibi kaliteli olmasa da focus...

bütçem max. 29 bin tl üstü imkansız.bu arada kendi aracım biraz ucuza gitmiş galiba piyasa son 10 günde o kadar yükseldiki.Ama saçma olan bazı ilanlarda 2. el araca sıfırından daha fazla fiyat istiyolar.Opis sıfır astrayı 38 e verirken dahada hiç pazarlık yapılmamışken bazıları 2. el 10 bindeki aracına 39.5 yazmış.Hadi araç yok desek araçta var.Ama ben 2007 90 bindeki beyaz astra cdti 27 bine verdim bence iyi verdim daha ne edecekki 30 mu yazsaydım acaba:D ankarada birde şu araç var epeyde güzel sanırım focus alacağım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1-6-tdci-110-hb-ghia-full-full-46347821/detay?

Focusun kasası 2011 den sonra değişiyor. H kasalar 2016 ya kadar devam edecek. bunlarıda değerlendir bence.

Geri