hararet 100 oldu nedendir:!

Bir de şu açıdan bakmak lazım. Eğer soğutma suyu eksildiyse veya yoksa fanın devreye girmesi birşey ifade etmiyor. Çünkü su olmadığı için soğutamıyor...

nasıl 90 ı bulmuyor anlaamdım. BEnim aracım tamam aynı değil ama bildiğim OPEL ler 96 da fan acar. Birde 90 ı geçmiyor deseniz eyvallah. Bulmuyorsa sıkıntı var demektir kanımca.

nasıl 90 ı bulmuyor anlaamdım. BEnim aracım tamam aynı değil ama bildiğim OPEL ler 96 da fan acar. Birde 90 ı geçmiyor deseniz eyvallah. Bulmuyorsa sıkıntı var demektir kanımca.

nerede sıkıntı vardır abi söylermisin....

ya madem hararet denildi bende yazayım sorunumu :D geçen izmit e gittim radyatörü gecen sene değiştirmiştim ay nı yere hal hatır sormak için gittim.adama bi bak abi akarı kokarı war mı dedim.baktı şöle motor sıcak tabi taşırma kabını bi açtı foşur foşur su akıyo...arabayı çalıştırdı yine açtı yine su taşıyor...adam demez mi senin radyatör tıkalı dewair daimi zor yapıo normalde şimdi taşmaması lazım die bak burası soğuk burası sıcak dedi ben bozuldum tabi doğal olarak...adama dedim abi geçen sene sen orjinaliyle değiştirdin.sadece su we antifiriz koydum tıkayıcı toz moz da koymadım dedim...şimdi sorum şudur:

motor sıcakken taşırma kabından su taşar mı_?adamın dediği gibi çalıştırınca taşmaması mı lazım_?nedir sıkıntısı bilen war mı_?

Valla benim bildiğim kadarıyla motor sıcaksa ve sen o kabın kapağını açarsan taşırır.. Hatta uyarıları bile var motor sıcakken dikkatli açın diye...

Valla benim bildiğim kadarıyla motor sıcaksa ve sen o kabın kapağını açarsan taşırır.. Hatta uyarıları bile var motor sıcakken dikkatli açın diye...

Bende öyle biliyorum ama adam kafamı karıştırdı sonunda conta falan yakarsın dedi :mad:

motor sıcakken ya da su sıcakken kapak mı açılır? taşacak tabi...ısınan su genleşir...eğer sorun olsaydı hararet yapardı zaten..

arkadaşlar herkeze tşk olay çözüldü. problem yokmuş:) anfiriz denen laneti biraz fasla koymuşuz. buarada arkadaşım geçmiş olsun dicem ama olmasada olur o problem mi takma kafana yürümüş motorun kapagı açıldıgında tabi su akıtır o ustaya selam söle sen sana bir tane radyatör bide devirdayım daha satcakmıştı o kesin :)

Valla ecotec gibi hararetli bir motorda arkadaş nasıl 90 ı bile görmemiş,çok enteresan..

Hararetin çıkması mühim değil fanın çalışıp sıcaklığın hemen düşmesi önemli.Çıkması

mühim değil derken dengesiz iniş çıkışlardan bahsetmiyorum..

Valla ecotec gibi hararetli bir motorda arkadaş nasıl 90 ı bile görmemiş,çok enteresan..

Hararetin çıkması mühim değil fanın çalışıp sıcaklığın hemen düşmesi önemli.Çıkması

mühim değil derken dengesiz iniş çıkışlardan bahsetmiyorum..

bu benım ıkıncı vectram dıgerı bende degıl ama bunu vereyım dene ıstersen 90 ı buluyormu

Geri