Hekimoğlu Bertone Project...

yazılımsız 127 hp güzel değer. ya ankaranın havasında bi şey var ya da dynoları yüksek.çağrı da z motordan 125 almıştı. gerçi makina yürüdükten sonra 3 ün 5 in önemi yok. chip le üst devirlerin ne kadar daha dolduğunu hissedeceksin. kesiciyi ileri alma sansın var mı?
hehe 127 cıkmıs ama bence o guclerde bi aracla denemeli mesela bu yeni honda civic 125 hp lerle

yazılımsız 127 hp güzel değer. ya ankaranın havasında bi şey var ya da dynoları yüksek.çağrı da z motordan 125 almıştı. gerçi makina yürüdükten sonra 3 ün 5 in önemi yok. chip le üst devirlerin ne kadar daha dolduğunu hissedeceksin. kesiciyi ileri alma sansın var mı?

:)

Dyno dan çok makinanın tepkileri benim için daha çok önemli...
üst devirlerde bir sıkıntı yok 4 binden sonra gayet güzel devirleniyor
ama alt devirlere el atmak lazım... kesiciyide 7 bine çekeceğiz...

anlık tepkiler daha önemli bence de.chip le daha güzel olur.
chip i kime yaptırmayı düşünüyosun.kesiciyi ileri almak bazen mümkün olmuyo.z motorda belki farklı olur.

hehe 127 cıkmıs ama bence o guclerde bi aracla denemeli mesela bu yeni honda civic 125 hp lerle

Üstteki mesajdada yazmıştım tekrar edeyim,

Benim için beygir sayısından çok arabanın tepkileri önemli...
Corsa dti ile beygirleri yüksek olan çoooook araç geçtim zamanında tanıyan bilen gören tanık çok...

Fırsat olduğu zaman yolda yakaladığım zaman her türlü araç ile deneme şansım oluyor... ;)

Chip konusunda memet gazihan kardeşimiz var konusunda uzman... ;)

Son düzenleme:
maşahlah,iyi günlerde kullanman dileğiyle,1800cc mi? 17 inç jant takınca eskisi(15 ?)ne oranla bi yavaşlama olmuştur muhakkak nasıl fazla hissetin mi ?yakıt artışı nasıl etkiledi onu merak ettim?

maşahlah,iyi günlerde kullanman dileğiyle,1800cc mi? 17 inç jant takınca eskisi(15 ?)ne oranla bi yavaşlama olmuştur muhakkak nasıl fazla hissetin mi ?yakıt artışı nasıl etkiledi onu merak ettim?

Araç 1.6 linea blu

Orjinalde 16'' alaşım jant var ;)

17'' de lastik yanağı 45 olduğu için bi fark olmadı..

önlere 5 cm lik yay taktım

40 yanak takmayı düşünüyorum

Bendekide 1800cc ,fabrika çıkışı(orjinal) jant ve lastik ölçüsü 15inç-195/60/15 ,lastik ölçülerin kaç acaba?ben hesapladım 17 inç janta geçersem 205/45/17 nindahi daha büyük çapı oluyo,görüntü için 17 avantajlı ama yanak 60 tan 45 e düşünce 1,5 cm azalıcak çukurlar falan nolur bilemedim.bide çevirme gücü azalıyo çapı büyük olduğu için araba yavaşlıyo.Senin düşüncen nedir bu konuda?

Benim aracın orjinal lastik ölçüsü 205 55 16
Çevirme gücüne gelince motorla ufak tefek oynadığım için standart motoruna göre 17 bile olsa eskisinden çok çok performanslı şu anda...
Aracı modlarken bazı şeylerken ödün vermek gerekiyor...
Yay takarsın kasislerden çapraz geçmek zorunda kalırsın süspansiyon sertleşir
+ ince yanak lastik büyük çapta jant takarsın konfor biraz daha düşer her çukuru sonuna kadar fazlasıyla hissedersin...

Corsam da orjinal jant ölçüsü 185 60 14 dü ben 205 40 17 takmıştım görüntü olarak güzel oluyor fakat yukarda bahsettiklerimi umursamaman gerek :D

Araçta jant lastik bence olmazsa olmazlardan ;)
Ama seçimi iyi yapmak gerekir...

Geri